دوشنبه, 30 مرداد 1396

تراژدی سخاب/دولت مشکل را حل نکرد؛ فقط شرایط را پیچیده‌تر کرد

دولت اخیرا برای حل بحران بدهی خود، به انتشار اوراق خزانه بانکی(سخاب) روی آورده است اما کارشناسان معتقدند این اقدام نه تنها مشکلی را حل نخواهد کرد بلکه شرایط موجود را پیچیده‌تر می‌کند.

سرمایه‌گذاران خارجی هم در بورس تهران ضرر کردند/ زیان ۲ درصدی تا پایان تیر

 یک مقام مسئول با اشاره به این که سرمایه‌گذاران خارجی در ۳۶ صنعت بورس تهران حضور دارند گفت: ارزش دارایی سرمایه گذاران خارجی در پایان تیرماه جاری نسبت به ابتدای امسال، ۲ درصد کاهش یافته است.

دلایل تبعید ۱۱ شرکت فرابورسی به تابلوی "ج" بازار پایه تشریح شد

 مدیرعامل فرابورس ایران گفت: ضرب الاجل شش ماه شرکت های حاضر در بازار پایه فرابورس ۳۱ مرداد ماه سال جاری به پایان می رسد که بر اساس معیارها و استانداردهای مدنظر فرابورس در تقسیم بندی جدید بازار پایه، ۱۱ شرکت به تابلو ج بازار پایه منتقل می شوند.

جزئیات عملکرد بازار بین بانکی در سال ۹۵/ متوسط نرخ سود ۱۸.۶ درصد

در سال گذشته در بازار بین بانکی 30 میلیون و 956 هزار و 920 معامله به ارزش 3095 هزار و 715 میلیارد تومان انجام شده که متوسط نرخ سود آن 18.62 درصد بوده است.

تبلیغات عجیب بانکی در ورزشگاه‌ها!

به تازگی تبلیغاتی در رابطه با بانک کوثر در ورزشگاه‌ها مشاهده می‌شود. این در حالی است که هنوز چیزی به صورت رسمی درباره تشکیل چنین بانکی مصوب نشده است.

نسبت میزان سود سپرده‌های بانکی به جمعیت استان‌ها + نمودار

 در سال ۹۵ در تهران نزدیک ۴ میلیون تومان سود بانکی به ازای هر نفر پرداخت شد.

دریافت مالیات از سپرده های بانکی چه زمانی عملیاتی می شود ؟

 اگرچه به اعتقاد برخی کارشناسان دریافت مالیات از سپرده های بانکی برای اقتصاد کشور مثمر ثمر است اما برخی از صاحب نظران اجرای این امر را تهدیدی جدی برای نظام بانکی تلقی می کنند.

پرداخت سود سهام عدالت بزودی، اما مشروط

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: سازمان خصوصی آمادگی پرداخت نخستین مرحله سود سهام عدالت به مشمولان را دارد.

پدیده شاندیز از آغاز تا جریمه ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومانی

 پرونده یکی دیگر از تخلفات دولت‌های نهم و دهم بسته شد؛ اما نه با خیر و خوشی؛ بلکه با جریمه‌ای هزارمیلیاردتومانی. بر این اساس، پرونده‌ای که از سال ٩٣ برای پدیده شاندیز مشهد به جریان افتاده بود، سرانجام نتیجه داد و متخلفان آن به دلیل تغییر غیرقانونی کاربری اراضی محکوم به پرداخت جریمه شدند. در پرونده پدیده شاندیز، تخلفات دیگری مانند فروش غیرقانونی سهام و تبلیغات اغواکننده و کذب به‌منظور ترغیب مردم برای خرید سهام و درنهایت ایجاد قیمت‌های حبابی نیز به چشم می‌خورد.

دلیل ورود تقاضای کاذب به بازار آهن

عضو انجمن فولاد با بیان اینکه چشم‌انداز افزایش قیمت‌ها باعث افزایش تقاضای خرید در بازار آهن شده است، گفت: جای افزایش قیمت در صنعت فولاد باز هم وجود دارد.

ابلاغ قیمت‌های جدید محصولات پارس‌خودرو

بررسی قیمت‌های جدید پارس‌خودرو نشان می‌دهد محصولات این شرکت به طور متوسط نزدیک به یک میلیون تومان افزایش قیمت داشته‌ است.

خطری که ۴۰۰ میلیون کارت بانکی را تهدید می‌کند

در حالی تاکنون بیش از ۴۰۰ میلیون کارت بانکی صادر شده که به طور حتم امنیت استفاده از آنها در اولویت قرار دارد. به اعتقاد برخی کارشناسان این کارت‌ها از امنیت بالایی برخوردار نبوده و احتمال هک شدن آنها وجود دارد.

وام مسکن چند؟

در حال حاضر قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن حدود ۸۰ هزار تومان است و زوج های ایرانی بسته به اینکه در کدام شهر زندگی می‌کنند می توانند با خرید ۱۱ تا ۱۸ میلیون تومان اوراق از وام مسکن ۶۰ تا ۱۱۰ میلیون تومانی استفاده کنند.

امسال، دوره طلایی توسعه شبکه ریلی است

خیرالله خادمی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ظهار داشت:  وزارت راه وشهرسازی در سال ۹۲ برای تسریع در تکمیل و ساخت پروژه‌های وسعه شبکه ریلی کشور، اولویت بندی ای انجام داد که براساس این اولویت بندی ها بتوانیم پروژه های با اهمیت را در دوره زمانی کوتاه تری به بهره برداری برسانیم.

زمان واریز اولین سود سهام عدالت

 با توجه به اتمام زمان مجامع شرکت‌های موجود در سبد سهام، اولین سود سهام عدالت در شهریور ماه به حساب مشمولین واریز می شود.

12 نماد با سود بیش از سود سپرده بانکی

پول نیوز در گزارشی نشان می دهد بورس بازهای حرفه ای با سرمایه گذاری و خرید سهام 12 نماد بورس، در یک ماه گذشته به سودی بیشتر از سود سپرده گذاری در بانک رسیده اند. آنها سودی بیش از 15 درصد نصیب سهامداران نوسان گیر خود کرده اند.

یک ساعته وام بگیرید!

 شاید شما هم جزو آن گروه از مردمی باشید که برای باز کردن گرهی از زندگی تان نیازمند دریافت وام هستید و در عین حال موفق به دریافت وام از نظام بانکی نشده اید.

صادرات لبنیات کشور چقدر است؟

  رییس مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد گفت: امسال افزون بر ۴۵۰ هزار تن انواع فرآورده‌های لبنی صادارت می‌شود.

محصولات سایپا گران شد

گروه خودروسازی سایپا قیمت محصولات خود را گران کرد.

ایرانی‌ها در تیر ماه چند برگ چک بی محل کشیدند؟ + جدول

 بر اساس اعلام بانک مرکزی، مبلغ چک‌های برگشتی از ۱۳۸ هزار میلیارد ریال در خردادماه سال جاری، به ۱۳۰.۶ هزار میلیارد ریال در تیرماه کاهش یافته است.