برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

بارگیری گاز مایع (LPG) ایران که پس از بازگشت تحریم‌های آمریکا در ماه نوامبر تقریباً متوقف شده بود، در ژانویه سال ۲۰۱۹ علائم بهبود را نشان داد.

منابع بازرگانی و کشتی‌رانی به پلاتس گفتند: حدود هشت تا ۹ محموله به میزان حدود ۴۰۰۰ تن تا ۴۴۰۰۰ تن که مجموعاً به ۳۳۶۰۰۰ تن بالغ شده‌اند، ماه میلادی گذشته خریداری شدند که در مقایسه با پنج محموله بارگیری شده به میزان ۱۰۱۰۰۰ تن در دسامبر افزایش داشتند.

برنامه خرید ژانویه نشان داد صادرکنندگان ایرانی در تلاش برای عادی سازی صادرات گاز مایع خود به آسیا به خصوص به چین، هستند که در فاصله ژانویه تا اکتبر سال ۲۰۱۸ پیش از آغاز تحریم‌های آمریکا به طور میانگین ماهانه ۳۷۶۰۰۰ تن بود و تا رکورد ۵۶۸۰۰۰ تن نیز صعود کرد.

به گفته یک معامله‌گر آسیایی، قیمت محموله‌های ایرانی ارزان‌تر است بنابراین خریداران برای خریدن آنها اشتیاق نشان می‌دهند. همچنین برخی از شرکت‌های بازرگانی گاز مایع را از شرکت‌های ایرانی خریداری کرده و سپس به مشتریان چینی به یوان فروخته‌اند.

بزرگترین خریدار گاز مایع ایران در ژانویه، شرکت بازرگانی آسیایی "پسیفیک پتروکمیکال" بود که پنج محموله به میزان حدود ۴۴۰۰۰ تن محموله را عمدتاً به چین برد.

به گفته معامله‌گران، عدم عرضه محموله‌های بوتان و پروپان از ایران در ماه‌های اخیر به همراه عدم عرضه کافی محموله‌های تک از سوی سایر صادرکنندگان خاورمیانه برای تأمین تقاضای چین، باعث شد در سوم ژانویه قیمت بوتان از پروپان بالاتر رود.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.