برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

طی اسفندماه جاری یک عرضه عمده و یک عرضه یکجا در فرابورس روی میز فروش می‌رود. همچنین فروردین‌ماه ۹۸ بازار اول فرابورس میزبان عرضه عمده بیش از ۶۰ درصد از سهام کنترلی شرکت بالاس خواهد بود.

به نقل از فرابورس ایران، شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه، سه‌شنبه این هفته یعنی ۱۴ اسفندماه بیش از ۴۵ میلیون و ۷۲۵ هزار سهم از سهام شرکت بیمه سامان را به فروش می‌رساند.

این مقدار سهم معادل ۳.۰۴ درصد از سهام شرکت بیمه سامان است که به قیمت پایه هر سهم ۴۵۰۰ ریال از طریق شرکت کارگزاری ارگ هومن عرضه می‌شود.

سپرده حضور در رقابت عرضه عمده سهام غیرمدیریتی شرکت بیمه سامان در نماد «بساما۴» افزون بر ۲۰ میلیارد و ۵۷۶ میلیون ریال است و شرایط پرداخت ثمن معامله نیز به صورت نقد در نظر گرفته شده است.

 

۵۲ درصد از سهام پتروشیمی امیرکبیر روی تابلو می‌رود

 

در این میان از دیگر عرضه‌های عمده که اواخر اسفندماه در فرابورس ایران روی میز فروش می‌رود باید به عرضه ۵۲ درصد از سهام پتروشیمی امیرکبیر در تابلو پایه ج بر اساس مقررات بازار سوم اشاره کرد.

بر این اساس بانک رفاه کارگران تعداد یک میلیارد و ۸۷۲ میلیون سهم معادل ۵۲ درصد از سهام این شرکت را به طور یکجا و شرایطی (به صورت نقد یا نقد و اقساط) با قیمت پایه هر سهم ۱۸ هزار و ۴۵۳ ریال در ۲۶ اسفندماه ۹۷ در معرض فروش می‌گذارد. خریداران برای حضور در رقابت خرید این عرضه باید ۱۰ درصد از قیمت پایه کل را بپردازند.

 

عرضه عمده سهام کنترلی شرکت بالاس در فروردین‌ماه

 

طبق اطلاعیه منتشرشده از سوی فرابورس، شرکت گروه مالی بانک مسکن در نظر دارد ۶۴.۶ درصد از سهام شرکت مهندسی ساختمان و تاسیسات راه‌آهن را به طور عمده و نقد از طریق عرضه در بازار فرابورس به فروش برساند.

بدین ترتیب شنبه هفدهم فروردین‌ماه ۹۸ بیش از ۹۶ میلیون و ۹۶۷ هزار سهم از سهام شرکت مهندسی ساختمان و تاسیسات راه‌آهن که سرمایه پایه آن ۱۵۰ میلیون سهم است، با قیمت پایه ۸۱۰۰ ریال برای هر سهم روی میز فروش می‌رود.

برای حضور در این رقابت که شرکت کارگزاری بانک مسکن عرضه‌کننده آن است، پرداخت مبلغ بیش از ۷۸ میلیارد و ۵۴۳ میلیون ریال معادل ۱۰ درصد از قیمت پایه کل از سوی متقاضیان خرید الزامی است.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.