برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه با ادغام بانک‌ها محیط‌های اقتصادی شفاف‌تر می‌شوند گفت که سعی می‌کنیم تا بدون ایجاد مشکل برای سهامداران و سپرده‌گذاران کار ادغام را پیش ببریم.

 فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در جمع خبرنگاران پیرامون ادغام ۵ بانک و موسسه متعلق به نیروهای مسلح و نهادهای نظامی و انتظامی در بانک سپه گفت: مراحل مدون این ادغام در دستور العمل ۳۰ بندی شورای پول و اعتبار و شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه مشخص شده و مباحث مفصل کارشناسی شده‌ای در مورد ترازنامه و صورت‌های مالی جدید و همچنین تعیین و تشخیص سپرده گذاران و سهامداران صورت گرفته است .

وی افزود: بخشنامه امروز بانک مرکزی در این خصوص حاکی از برنامه ریزی و عدم وجود مشکل برای تحقق این موضوع بود که در فضایی شفاف و واضح انجام خواهد شد.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه تلاش می‌شود در حوزه بانکی این ادغام بدون ایجاد مشکل برای سپرده گذاران و سهامداران رخ دهد، افزود: این تصمیم از مدت‌ها پیش برنامه ریزی شده بود اما هم اکنون اعلام شده است که نشانگر تدبیر مناسب بدون ایجاد تنش در حوزه بانکی است.

شیوه‌های خصوصی‌سازی آسیب‌شناسی می‌شود

وزیر اقتصاد پیرامون تعدیل روش‌های واگذاری گفت:خوشبختانه هفته گذشته جلسه خوبی در مورد روش‌های واگذاری شرکت‌های اصل چهل و چهاری در هیات واگذاری برگزار و بخش دیگری از آن در جلسه هفته جاری بررسی می‌شود و در نهایت تحت یک بسته کامل تعدیل روش‌های واگذاری ابلاغ خواهد شد.

دژپسند پیرامون انتقادها به فرایندهای خصوصی سازی در کشور گفت:هم اکنون آسیب شناسی فرایندهای خصوصی سازی از نظر روش و دامنه در حال آسیب شناسی است تا ضمن بهبود بخشی به این فرایندها ، بخشی از این روش‌ها در هیات واگذاری تعدیل و برخی موارد در صورت لزوم به شورای نظارت بر اصل ۴۴ قانون اساسی جهت بررسی و اصلاح ارسال شوند.

وزیر اقتصاد در مورد این که آیا در مزایده‌های خصوصی سازی امکان کشف قیمت بر اساس تابلوی بورس یا فرابورس و سپس انجام واگذاری به روش‌های مختلف امکان پذیر است پاسخ داد:هم اکنون شیوه‌های مختلف برای واگذاری‌ها در حال بررسی بوده و محدود به روش خاص نیست بر این اساس با شرایط جغرافیایی و موضوعی هر واگذاری بهترین روش انتخاب می‌شود.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.