برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

بزرگترین تامین مالی صنایع کشور در سال ۹۷ از طریق بازار سرمایه با هدف توسعه میدان های نفت و گاز با انتشار ۲۰ هزار میلیارد ریال «اوراق منفعت» در روزهای پایانی اسفند ماه انجام می شود.

 به نقل از ایرنا، با توجه به مشکلات شبکه بانکی و ناتوانی آنها در تامین مالی پروژه های کلان اقتصادی و همچنین بروز تحریم های ظالمانه آمریکا و ایجاد محدودیت در جذب سرمایه گذاری خارجی، در ماه های اخیر نقش بورس و بازار سرمایه در تامین مالی طرح های اقتصادی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.
بر اساس گزارش ها، از ابتدای امسال ۶۷.۷ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی در بازار سرمایه منتشر شده است که به نظر کارشناسان امکان رشد بیشتر نیز دارد.
به تازگی نیز انتشار ۳۰ هزار میلیارد ریال اوراق منفعت در بازار سرمایه در دستور کار قرار گرفته که مرحله نخست آن در بهمن ماه اجرا شد.
قرار است بزودی مرحله دوم انتشار اوراق منفعت به ارزش ۲۰ هزار میلیارد ریال انجام شود که به عنوان بزرگترین تامین مالی سال جاری به شمار می رود.
بر این اساس، با هدف نگهداشت میزان تولید نفت و گاز و صیانت از مخازن انرژی کشور، وزارت نفت اجرای ۳۳ طرح برای نگهداشت و تولید نفت را تعریف کرده که ۲۹ پروژه آن در خشکی و چهار پروژه در بخش دریا قرار دارد.
این طرح ها قرار است در مدت سه سال با تکیه بر توان داخل و با بهره گیری از متخصصان و کارشناسان داخلی به اجرا گذاشته شود.
به گفته «رضا دهقان» معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران میزان سرمایه‌گذاری این طرح ها ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار است که پس از اجرای کامل آنها، تولید نفت به طور میانگین ۲۸۰ هزار بشکه در روز افزایش می یابد.
برای تامین مالی این بخش، انتشار اوراق در بازار سرمایه به ارزش ۳۰ هزار میلیارد ریال در ۲ مرحله در دستور کار قرار گرفته که مرحله نخست آن در ۱۵ بهمن ماه (به ارزش ۱۰ هزار میلیارد ریال) اجرا شد.
به گزارش تامین سرمایه بانک ملت، «مسعود سلطان‌زالی» مدیرعامل این شرکت نیز امروز (دوشنبه) از صدور موافقت اصولی انتشار مرحله دوم اوراق منفعت به ارزش ۲۰ هزار میلیارد ریال در بازار سرمایه خبر داد.
وی افزود: درخواست واگذاری بخشی از منافع حاصل از ۱۱ حلقه چاه نفت در قالب اوراق منفعت به ارزش ۲۰ هزار میلیارد ریال ارایه شد که نهادهای بالادستی، موافقت اصولی انتشار آن با نرخ سود سالانه ۱۹ درصدی را صادر کرده اند.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.