برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

دلار نسبت به رقبای جهانی خود به بالاترین سطح ارزش در دو هفته گذشته رسیده است. این در حالی است که در آستانه نشست سیاستگذاری بانک مرکزی اروپا رقیب اصلی دلار – یورو – در موقعیتی ضعیف قرار دارد.

به نقل از رویترز، در معاملات روز سه شنبه، دلار آمریکا همچنان تحت تاثیر گزارش‌های مثبت اقتصادی در این کشور نسبت به ارزهای جهانی، بالاتر قرار داشت.

بازدهی بیشتر اوراق بدهی آمریکا، فروش خوبی را برای ارز ملی این کشور رقم زد. گرچه نرخ ها نسبت به شب گذشته کمی افت کرده بودند.

ارزش یورو، در معاملات روز سه شنبه، وضعیتی شکننده داشت. برخی معتقدند ضعف یورو تا حدی به دلیل فشاری است که بر بانک مرکزی اروپا وارد می شود تا اقتصاد رو به وخامت اتحادیه اروپا را حفظ کند. در مقابل اما، دلار آمریکا تحت حمایت بازدهی ‌های بالاتر اوراق خزانه در گزارش ‌های اخیر وزارت خزانه‌ داری قرار گرفته است – گزارش‌هایی که نگرانی‌ها را نسبت به آینده کوتاه مدت اقتصاد آمریکا رفع کرده است.  

روز گذشته، شاخص دلار نسبت به گروهی متشکل از ۶ ارز اصلی جهانی افزایشی چشمگیر یافت و از سطح ۹۶.۶۶۸ به ۹۶.۸۱۶  رسید و رشد بی سابقه را نسبت به ماه نوامبر به ثبت رساند.

اگرچه بازدهی خزانه‌داری آمریکا نسبت به دوره اوج بازدهی در اواخر ژانویه افت کرده است، اما همچنان رشد تقاضا برای دلار، نشانه ای از اعتماد به چشم‌انداز اقتصادی آمریکا است.

ارزش یورو روز گذشته در بازارهای جهانی کمی تغییر جهت داد و پس از یک افت ۱۱ روزه، در نهایت توانست به اندازه ۰.۲۵ رشد کند و به قیمت ۱.۱۳۳۷ دلار معامله شود.

با وجود آنکه دلار در مقابل یورو پرقدرت ظاهر شد، در مقابل ین اما، در لاک دفاعی رفت.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.