برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

یک مقام مسئول گفت: اجرای سیاست قیمت تضمینی محصولات کشاورزی در بورس کالا طی چند سال اخیر توانسته به 

یک مقام مسئول گفت: اجرای سیاست قیمت تضمینی محصولات کشاورزی در بورس کالا طی چند سال اخیر توانسته به توسعه نظام انبارداری در کشور، رشد کیفی محصولات کشاورزی، ایجاد بازار رقابتی و همچنین پرداخت کمتر یارانه دولتی به بخش کشاورزی منجر شود؛ در واقع به دلیل اثرات مثبت اجرای این سیاست، امروز دولت نگرانی از بابت خرید تضمینی جو و ذرت در کشور ندارد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از تسنیم این سیاست که براساس ماده ۳۳ قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی عملیاتی شده است به تدریج اصلاح سیاست خرید تضمینی محصولات را نشانه می رود تا رفته رفته شاهد رفع دشواری های هر سال دولت در خرید تضمینی محصولاتی همچون گندم، ذرت و جو و در مقابل حمایت از کشاورزان و افزایش انگیزه آنها در تولید بیشتر و با کیفیت تر محصولات کشاورزی باشیم. در این شرایط مشاهده می شود که بعضا اخباری در خصوص موفق نبودن سیاست قیمت تضمینی جو و ذرت و حتی اعلام کاهش تولید این محصولات به واسطه اجرای این سیاست منتشر می شود که فعالان مرتبط با اجرای این طرح را شگفت زده کرده است. به گفته مسوولانی که طی چند سال گذشته برای تحقق این طرح تلاش کرده اند، نیت انعکاس این اخبار مشخص نیست اما آنچه مسلم است، اثرات به مراتب مثبت طرح قیمت تضمینی جو و ذرت و حمایت از کشاورزان با ورود محصولات به بورس بوده است.

راهکاری برای پرداخت کمتر یارانه دولتی

در همین ارتباط، معاون بازرگانی اداره کل پشتیبانی امور دام استان فارس در بیان مزایای اجرای سیاست قیمت تضمینی محصولات کشاورزی از جمله ذرت در بورس کالای ایران گفت: اجرای این سیاست طی چند سال اخیر توانسته به توسعه نظام انبارداری در کشور، رشد کیفی محصولات کشاورزی، ایجاد بازار رقابتی و همچنین پرداخت کمتر یارانه دولتی به بخش کشاورزی منجر شود.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.