برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

در بازار معاملاتی روز چهارشنبه، شاخص‌ بازارهای آسیا کمی پایین‌تر نسبت به روز گذشته معامله شدند و پوند انگلستان نیز در انتظار تصمیم نهایی پارلمان این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا، با یا بدون پیمان، بی دفاع باقی مانده است.

 به نقل از رویترز، شاخص آسیا پاسفیک به غیر از ژاپن ۰.۴۵ درصد افت کرد در حالی که، نیکی ژاپن با ۱.۲ درصد عقب‌نشینی بیشترین افت را تجربه کرد، به ویژه که گزارش‌ها نشان می داد که سفارش ماشین‌آلات در بازار ژاپن به پایین‌ترین سطح در چهار ماه گذشته رسیده است.

شاخص بلوچیپ شانگهای هم پس از دو روز صعود ۰.۵ درصد ریزش داشت. شاخص آتی اس اند پی نیز ۰.۲ عقب نشست.

نظرات نمایندگان حزب مخالف در پارلمان انگلستان، طرح نخست وزیر ترزا می را برای خروج نرم از اتحادیه اروپا به چالش کشیده و بازارها را، ماه‌ هاست دچار تلاطم کرده اند. اما ظرف یکی دو روز گذشته و به دنبال تغییراتی که اتحادیه اروپا در آخرین نسخه پیمان برگزیت به نفع بریتانیا داد بازارها به امید رای مثبت نمایندگان پارلمان به این پیمان کمی مثبت شدند.

کاهش شاخص بازارهای آسیایی اما درست بعد از آن اتفاق افتاد که در رای‌گیری سه‌شنبه شب ، دوباره نمایندگان طرح پیمان برگزیت نخست وزیر و اتحادیه را رد کردند. این بار اما، شکست ترزا می سخت‌تر بود. در پارلمان، ۳۹۱ نماینده با وی مخالفت کردند که از این تعداد ۷۵ نفر از اعضای حزب خود او بودند. و فقط ۲۴۲ نفر با مفاد پیمان برگزیت که ترزا می ارائه داده بود موافقت کردند.

حال چشم بازارها به روز پنج‌شنبه و رای‌گیری دیگری است که در آن مشخص می شود بریتانیا اصولا موافق ادامه گفتگو با اتحادیه اروپا بر سر پیمان برگزیت است یا تصمیم می گیرد بدون هیچ پیمانی از اتحادیه جدا شود.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.