برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

مونا حاج علی اصغر: «در سال‌های اخیر تنوع ابزارهای تامین مالی در بازارسرمایه بیشتر شده است؛ با وجود اینکه هنوز حدود ۹۵ درصد از حجم تامین مالی کشور از طریق بازار پول انجام می‌شود، اما بازارسرمایه در طول ده سال اخیر با تنوعی که در ابزارهای تامین مالی داشته سعی کرده است، امکانات تامین مالی مناسبی را برای شرکت‌ها فراهم آورد.»

 

قائم مقام مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه «کیان» ضمن بیان مطلب بالا در گفت و گو با پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، گفت: هنوز هم زمانبر بودن تامین مالی از طریق بازار سرمایه، لزوم تامین مالی برای مبالغ بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال و بعضا بالابودن بهای تمام شده تامین مالی از اصلی‌ترین عوامل کم اقبالی تامین مالی از طریق بازار سرمایه است.

این کارشناس بازارسرمایه ادامه داد: در کنار این موضوع تنوع بخشیدن به پرتفوی تسهیلات، بلندمدت بودن تسهیلات بازار سرمایه در مقابل بازار پول، تنوع روش‌های تامین مالی از طریق بازار سرمایه از مزیت‌های تامین مالی از طریق این بازار است.

وی به روش‌های بنگاه‌های اقتصادی برای تامین مالی اشاره کرد و افزود: جدا از امکان دریافت تسهیلات از طریق بازار پول، بنگاه‌ها می‌توانند از روش‌های تامین مالی از طریق بازار سرمایه داشته باشند.

حاجی علی اصغر در ادامه به برخی از این روش‌ها اشاره کرد و گفت: انتشار «اوراق اجاره» بر اساس مبنا قرار دادن دارایی آزاد شرکت که مشخصات آن در دستورالعمل‌ مربوط به انتشار این اوراق ذکر شده است. انتشار «اوراق مرابحه» برای تامین سرمایه در گردش شرکت‌ها با در نظر گرفتن این فرض که وجه تامین شده از این روش به ناشر اوراق پرداخت نمی‌شود (بلکه به شرکتی که ناشر کالایی را از آن خرید کرده است پرداخت می‌شود) تنها بخشی از این روش‌ها هستند.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.