برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه در بازارهای جهانی باز هم روند صعودی را به ثبت رساند.

 

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، تنش های خاورمیانه و ادامه دار شدن مشکلات تجاری میان آمریکا و چین موجب رشد قیمت نفت در بازارهای جهانی شد.

به این ترتیب، قیمت نفت برنت با رشد ۰.۳ درصدی به هر بشکه ۷۰ دلار و ۵۰ سنت رسید و قیمت نفت وست تگزاس با رشد ۰.۳ درصدی به هر بشکه ۶۱ دلار و ۲۳ سنت رسید.

به نظر کارشناسان، یکی از دلایل افزایش قیمت نفت وارد شدن خسارت به دو نفتکش متعلق به عربستان در بندر فجیره بود.

جزئیات در مورد ادعای خرابکاری در دو نفتکش عربستانی ، یک نفتکش نروژی و یک نفتکش اماراتی در روز یکشنبه همچنان نامشخص است. یک بیانیه از طرف خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان نشان می دهد دو نفتکش متعلق به عربستان که یکی حاوی نفت خام به مقصد آمریکا بوده خسارت قابل توجهی دیده‌اند ولی گزارش ماهواره ها از شبکه اسکای‌نیوز عربستان حاکی از آن است که این نفتکش ها هیچ آسیب جدی ندیده اند.

این نفت کش ها در تصاویر ماهواره‌ای کاملاً مشخص بودند . لکه‌های روبه گسترشی در اطراف نفتکش اماراتی دیده می شد که احتمالاً از نشت نفت است. سه نفتکش دیگر هیچ آسیب جدی نشان ندادند.

مالک نفتکش نروژی آندره ویکتوری، گزارش داد یک سوراخ بالای خط آب روی کشتی از یک شیء نامشخص دیده می‌شود. تصاویر ماهواره ای هم همین آسیب را نشان دادند. این نفتکش در خطر غرق شدن قرار ندارد.

مقامات آمریکا گفتند هر نفتکش دارای یک سوراخ ۱.۵ تا ۳ متری زیر خط آب آن است که به نظر می رسد نتیجه انفجار باشد.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.