برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

امیر تقی خان تجریشی: «با وجود تحریم‌ها، اوضاع گزارش‌های شرکت‌ها و بررسی عملکردشان برای مجامع مثبت است، به طوریکه برخی شرکت‌ها در تولید خود به لحاظ ریالی و نیز تناژی رکورد زده‌اند.»

 

مدیرعامل شرکت «سرمایه‌گذاری صنعت و معدن» ضمن بیان مطلب بالا به پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) گفت: این موارد نکات مثبتی است که در مجامع سال جاری اثرگذار بوده و نیز دلیل بخشی از افزایش قیمت ها در بازار سرمایه است.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه بیان کرد: افزایش قیمت سهام قبل از مجامع نشان می‌دهد که برآیند نظرات سهامداران به سمت حضور در مجمع و دریافت سود است؛ هرچند به طور حتم این موضوع، ثابت نیست، به طوریکه اگر قیمت‌ها از یک حدی بالاتر برود، ممکن است که بخشی از این شناسایی سود منطقی به نظر برسد؛ ولی به هر حال در شرایط کنونی با گزارش‌های خوبی مواجهیم که نویدبخش مجامع خوبی هستند.

تقی خان تجریشی اضافه کرد: کماکان با درگیری‌های سیاسی منطقه مواجه هستیم، البته اخیرا سیگنال های مثبتی از طرف برخی از کشورها (به طور خاص امریکا) ارسال شده، اما واضح است اگر این سیگنال‌ها در حد صحبت باشند، اعتباری برای آنها نمی‌توان قائل بود و باید به طور عملی نشان داده شوند. از طرفی، شروع فرایند مذاکره هم به معنی رسیدن به نتیجه و جمع‌بندی و راه حل نیست.

وی در خصوص ریسک‌ها و ابهام‌های بازار اظهار کرد: ریسک‌های سیاسی از مهمترین ریسک هایی هستند که ما با آن رو به رو هستیم.

این کارشناس بازارسرمایه افزود: بحث جنگ تجاری بین امریکا و از سمتی دیگر چین و تعرفه‌ای که به تازگی روی محصولات کشور مکزیک گذاشته شده، عامل مهمی در نوسانات اخیر بازارهای جهانی بوده است؛ به طوریکه شاهد افت در قیمت‌های جهانی بودیم.

تقی خان تجریشی ادامه داد: در کنار بحث‌های سیاسی خاص ایران، افت قیمت کالاهای عمومی هم تاثیر زیادی در بازار سرمایه ما دارد، زیرا بازار مالی تا حد زیادی وابسته به این اقلام است.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.