برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

مدیرعامل سابق شرکت بورس و اوراق بهادار تهران، با بیان اینکه بازارهایی همچون طلا، سکه و خودرو عموما در جامعه ایجاد تورم می کنند و سرمایه گذاری در آن مولد نیست، گفت: در حال حاضر بازاری که می تواند به تولید رونق دهد، بازار سرمایه است.

 

مدیرعامل سابق شرکت بورس و اوراق بهادار تهران، با بیان اینکه بازارهایی همچون طلا، سکه و خودرو عموما در جامعه ایجاد تورم می کنند و سرمایه گذاری در آن مولد نیست، گفت:  در حال حاضر بازاری که می تواند به تولید رونق دهد، بازار سرمایه است.

حسن قالیباف اصل در گفت و گو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، با اشاره به اینکه بعضی روزها بیش از دو هزار و ۵۰۰  میلیارد تومان در این بازار معامله صورت می گیرد، اظهار داشت: این حجم از پول اگر به بازارهای موازی می رفت، باعث تشدید تورم و  گرانی و بروز چالش در حوزه های مختلف اقتصادی و اجتماعی می شد .

مدیرعامل سابق شرکت بورس و اوراق بهادار تهران افزود: بازار سرمایه از مهمترین نهادهای مالی است که  نسبت به بازارهای دیگر مزیت های بیشتری دارد و نقش مهمی در رونق بنگاه های اقتصادی و رشد و اشتغال ایفا می کند؛ چرا که اکثر شرکت های فعال و موثر در اقتصاد کشور، در بازار سرمایه حضور دارند.

قالیباف اصل تاکید کرد: کارکرد اصلی بازار سرمایه،جمع آوری نقدینگی از سطح جامعه و هدایت این نقدینگی به سمت تولید است.

مدیر عامل سابق شرکت بورس و اوراق بهادار تهران اصل اظهارداشت: از آنجا که پول های خرد سهامداران به تدریج جذب و  تجمیع می شود و در نهایت در اختیار بنگاه های اقتصادی فعال و چرخه تولید قرار می گیرد، لذا تامین مالی بازار سرمایه،  یک تامین مالی کاملا سالم، رقابتی و شفاف است .

 وی با اشاره به اینکه مهندسین مالی بر اساس نیازهای روز اقتصادی و تامین مالی، ابزار مالی تهیه می کنند، اظهار داشت: در حال حاضر تامین مالی در بازار سرمایه نسبت به سال های گذشته راحت تر و روان تر انجام می شود و این هم یکی از امتیازات این بازار است.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.