برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

بازارهای آسیایی روز چهارشنبه با افزایش نسبی شاخص ها همراه شدند و به امید اینکه قوی ‌ترین بانک مرکزی دنیا به آنچه وعده داده عمل کند و نرخ بهره را در این هفته کاهش دهد، معاملات را در مدار مثبت ادامه دادند.

 

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا) و به نقل از رویترز، در این بازار، شاخص آسیا پاسفیک به جز ژاپن، پس از چهار روز کاهش، ۰.۴ درصد رشد کرد.

در ادامه، شاخص اصلی بازار کره جنوبی هم ۰.۴ درصد رشد کرد اما نیکی ژاپن از قافله عقب ماند و ۰.۱ درصد منفی شد. شاخص آتی اس اند پی نیز بدون یکنواخت معامله شدند، ولی شاخص یورو استاکس و آتی فوتسی لندن مقدار کمی رشد داشتند.

شاخص بلوچیپ چین امروز با نوسان اندکی همراه شد در حالی که تورم در این کشور با روند کاهشی رو به رو بوده است.

نگرانی از تورم پایین در سطح جهانی یکی دیگر از دلایلی است که سرمایه گذاران چشم امید به رئیس بانک مرکزی آمریکا جرومی پاول بسته اند تا امروز با ارائه شهادت در کنگره ارائه سیگنالی برای کاهش نرخ بهره نیز اعلام کند.

بانک مرکزی آمریکا در روزهای ۳۰ و ۳۱ جولای نشتی خواهد داشت که در آن تکلیف تغییر نرخ بهره را مشخص می کند. اما پیشاپیش امیدواری سرمایه گذاران از کاهش ۰.۵ واحد درصدی نرخ بهره از دست رفته است، زیرا گزارش های اشتغال که روز جمعه منتشر شد بسیار مثبت بود.

کوین کامینز، اقتصاددان ارشد آمریکایی در ناتوست مارکتس، به رویترز گفت که کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی، نه تنها برای افزایش رشد اقتصادی بلکه برای افزایش نرخ تورم، نیز لازم است.

بانک مرکزی در آخرین جلسه خود، قول داد که در آینده چنانچه لازم باشد حتما نرخ بهره را کاهش خواهد داد تا سبب پویایی مجدد اقتصاد شود.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.