برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

جداول آماری وزارت صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با ۱۲ کالای منتخب بخش معدن و صنایع معدنی در دوره ۹ ماهه امسال

 

جداول آماری وزارت صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با ۱۲ کالای منتخب بخش معدن و صنایع معدنی در دوره ۹ ماهه امسال (منتهی به آذر) گویای رشد متوسط ۱۰ درصدی تولید نسبت به دوره مشابه در سال گذشته است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایرنا، براساس این آمار در بین ۱۲ قلم کالای مورد بررسی ظروف شیشه ای با رشد عملکرد ۱۹.۴ درصدی نسبت به دوره ۹ ماهه سال گذشته بالاترین افزایش بازدهی را نشان می دهد و کاشی و سرامیک هم با رشد ۵.۸ درصدی کمترین میزان این اقلام است.

همچنین سه قلم کالا در مدت مزبور افت تولید داشتند که شاخص آن تولید شمش آلومینیم است که وابستگی به واردات مواد اولیه می تواند یکی از دلایل آن باشد که در شرایط تحریم با دشواری های خاص خود روبرو شده و کمترین افت عملکرد هم مربوط به پودر آلومیناست که در مقایسه با ۹ ماهه پارسال ۲.۴ درصد کاهش راندمان دارد.

جداول مزبور حاکی است، تولید فولاد خام (میانی) در مدت این گزارش ۱۸ میلیون و ۷.۸ هزار تن ثبت شده که در مقایسه با ۱۶ میلیون و ۹۶۵.۶ هزار تن ۹ ماهه پارسال به میزان ۶.۱ درصد رشد دارد.

تولیدات فولادی هم در دوره مورد بررسی به رقم ۱۵ میلیون و ۵۳۸.۷ هزار تن رسید که نسبت به ۱۴ میلیون و ۶۵۹.۱ هزار تن عملکرد ۹ ماهه سال ۹۷ افزایش ۶ درصدی را نشان می دهد.

علاوه براین تولید کاتد مس نیز در ۹ ماهه امسال رقم ۱۹۱.۹ هزار تن را با رشد ۶.۵ درصدی نسبت به دوره مشابه نشان داد که پارسال ۱۸۰.۳ هزار تن بود.

میزان شمش آلومینیوم تولید شده در دوره مورد بررسی رقم ۱۹۳.۳ هزار تن ثبت شد که افت ۲۳.۴ درصدی را با توجه به عملکرد ۲۵۲.۳ هزار تنی ۹ ماهه پارسال دارد.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.