برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

دلالانی که با هدف سودجویی، هر چند وقت یکبار، بازار ارز را به بهانه‌ای متلاطم می‌کنند، این بار به سراغ FATF و احتمال قرار گرفتن نام ایران در فهرست سیاه این نهاد مالی رفته‌اند.

 

دلالانی که با هدف سودجویی، هر چند وقت یکبار، بازار ارز را به بهانه‌ای متلاطم می‌کنند، این بار به سراغ FATF و احتمال قرار گرفتن نام ایران در فهرست سیاه این نهاد مالی رفته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایرنا، جوسازی و بهانه تراشی دلالان و سفته‌بازان بازار ارز تمامی ندارد به طوری که آنها با فضاسازی و القای نگرانی در میان مردم تلاش می کنند چشم انداز نرخ دلار را افزایشی نشان داده و اقدام به کسب سود و نوسان های هنگفت از بازار ارز کنند.

این دسته از دلالان، معمولا برای مدتی معدود فرصت جولان در بازار را یافته و با کسب سود سرشار به یکباره به حاشیه رفته و قیمت دلار و سایر ارزهای عمده نیز پس از آن به سرعت رو به پایین می رود.

تازه ترین بهانه سفته‌بازان بازار ارز برای گران کردن دلار، نزدیک شدن به زمان برگزاری نشست FATF و وجود برخی گمانه زنی‌ها مبنی بر قرار گرفتن نام ایران در فهرست سیاه این نهاد مالی است.

بر این اساس قیمت دلار که تا چندی پیش تا ۱۳ هزار تومان نیز پایین رفته و در معرض سقوط به کانال ۱۲هزار تومانی قرار داشت به یکباره رشد کرد به طوری که بهای دلار در صرافی‌های بانکی در روز گذشته (دوشنبه) به ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان و در بازار آزاد به ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان رسید.

ابهام در سرنوشت نشست  FATF

جدا از مباحث کارشناسی مربوط به مزایای تصویب لوایح FATF و مضرات تصویب نشدن آن، به نظر می‌رسد که دلالان بازار ارز به خوبی در حال بهره‌برداری از این موضوع هستند.

قرار است نشست اصلی FATF در روزهای پایانی بهمن امسال برگزار شود که در آن به موضوع تصویب نشدن لوایح FATF پرداخته می‌شود.

این گونه شایعه شده که ایران به دلیل تصویب نکردن همه لوایح FATF در لیست سیاه این نهاد قرار می‌گیرد، اما برخی دیگر معتقد هستند که بعید است این اتفاق در نشست پیش روی FATF رخ دهد.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.