برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

رئیس کل بانک مرکزی مصوبات اولین نشست راهبردی برای تحقق جهش تولید را پشتیبانی از بانک ها برای تأمین اعتبار لازم در حمایت از تولید کنندگان، شفاف‌ سازی تراکنش ها و ... اعلام کرد .

 

عبدالناصر همتی با اشاره به برگزاری  اولین نشست راهبردی در مورد برنامه‌های بانک مرکزی برای جهش تولید باحضور معاونین و دیگر مدیران ارشد بانک مرکزی در اینستاگرام اعلام کرد: سیاست های پولی، اعتباری وارزی مؤثر بر رشد اقتصادی را در وضعیت فعلی اقتصاد ، مورد ارزیابی قرار دادیم.

در این جلسه تأکید شد جهش تولید نیازمند برنامه‌ریزی برای پشتیبانی از بانک ها جهت تأمین اعتبار لازم در حمایت از تولید کنندگان و زنجیره تولید در کنار روند اصلاح نظام بانکی با اولویت اصلاح ترازنامه بانک ها، شفاف‌ سازی تراکنش های بانکی و ممانعت از ورود منابع بانک ها به فعالیت‌های سفته بازانه، جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق به کشور تحت هر عنوان به ظاهر موجه، برگشت کلیه ارزهای ناشی از صادرات، به چرخه اقتصاد ، توجه به بخش خدمات و اقتصاد دانش بنیان و بالا بردن قدرت خرید مردم از کالای ایرانی، از طریق کارت های اعتباری.....و مهمتر از همه، توسعه عملیات بازار باز برای کنترل نرخ سود و تورم است.

مقرر شد جزئیات برنامه‌ها با محوریت معاونت اقتصادی بانک و خصوصاً در مواردی که با سیاست های مالی و تجاری مرتبط می‌شود در هماهنگی با سایر دستگاه های اقتصادی دولتی و نهادها و بخشهای غیردولتی، تدوین و پیگیری شود.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.