برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

معاون اقتصادی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از درخواست تاسیس شعب بانک خارجی در منطقه آزاد چابهار خبر داد.

 

معاون اقتصادی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از درخواست تاسیس شعب بانک خارجی در منطقه آزاد چابهار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) به نقل از فارس، احمد جمالی با اشاره به برنامه‌ مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سال ۹۹ و اقدامات انجام شده در سال گذشته، اظهار داشت: در کل این مناطق ۱۸۶۵ واحد تولیدی فعال وجود دارد که از این تعداد ۱۲۸۲ واحد در مناطق آزاد هستند در سال ۹۸، ۱۵ درصد واحدهای تولیدی فعال افزایش یافت.

معاون اقتصادی دبیرخانه شورای عالی مناطق ازاد و ویژه اقتصادی افزود:‌ در سال ۹۷ تعداد بنگاه‌های تولیدی ۱۱۱۸ واحد بوده که سال گذشته به ۱۲۸۲ واحد رسید.

وی با اشاره به رویکرد این مناطق برای توسعه فعالیت های اقتصادی بیان داشت: یکی از رویکردها اتکا به فناوری‌های نوین در بنگاه های اقتصادی و تولیدی است. در سال ۹۴ بالغ بر ۶۸ واحد تولیدی با فناوری نوین در این مناطق وجود داشت که سال گذشته به ۲۱۸ واحد فعال رسیده و ۱۵۰ واحد اضافه شد.

به گفته این مقام مسئول، توسعه اقتصاد دانش بنیان در مناطق از جمله این سیاست‌ها است و می‌تواند پایلوتی برای توسعه و پیشرفت کشور باشد. مناطق آزاد این استراتژی را انتخاب کرده و تمرکز در مناطق بنا به مزیت رقابتی و آمایش سرزمینی است.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.