برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

آیین امضای تفاهم نامه مشترک بین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سازمان بورس و اوراق بهادار، عصر امروز با حضور اصحاب رسانه در سازمان ثبت برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، این تفاهم نامه که به امضای حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و ذبیح الله خداییان، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور رسید، بهینه‌سازی اجرای تکالیف قانونی مشترک دو دستگاه از طریق به کارگیری فناوری های نوین را دنبال خواهد کرد.

در این مراسم، دکتر قالیباف اصل با بیان اینکه هم اکنون بیش از ١۶٠ فعالیت مشترک وجود دارد که نیازمند استعلام ثبت است، اظهار داشت: امضای این تفاهم نامه که در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی است، گام خوبی در سهولت و تسریع فرآیندهای کسب و کار خواهد بود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه بازار سرمایه رشد بسیار مناسبی را تجربه کرده است، گفت: سال گذشته تعداد کدهای معاملاتی صادر شده به ٨٢٠ هزار کد رسید که این آمار تنها در ٣ ماه اول امسال به بیش از یک میلیون و ۵٠٠ هزار کد رسیده است؛ ضمن اینکه با آزادسازی سهام عدالت نیز بیش از ۴٩ میلیون نفر صاحب کد معاملاتی خواهند شد.

وی افزود: رجای واثق داریم که با امضای تفاهم نامه مشترک، همگام با بزرگ شدن بازار، سرعت خدمت رسانی نیز ارتقا خواهد یافت.
قالیباف اصل، ایجاد  میز خدمت مشترک و پنجره واحد را از جمله اقداماتی دانست  که برابر این تفاهم نامه دنبال خواهد شد و ضمن سرعت بخشی به امور، درجه اعتماد را بین سهامداران و مراجعان افزایش خواهد داد.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.