برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر از طراحی سامانه جدید

 

خرید و فروش طلا خبر داد و گفت: با آغاز به کار این سامانه معاملات غیر رسمی طلا سر و سامان می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از ایبِنا، محمد کشتی آرای، نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر امروز در نشست خبری این اتحادیه درباره معاملات مجازی و زیرزمینی طلا و جواهر، گفت: اتحادیه طلا و جواهر به کرات به مردم هشدارهای لازم در این زمینه را داده، اما برای بهبود عملکرد و ساماندهی در این زمینه، اتحادیه طلا و جواهر سامانه ای قابل نصب بر روی تلفن همراه برای ثبت سیستمی معاملات را تا پایان سال راه اندازی خواهد کرد تا از این طریق از هرنوع معاملات زیرپله ای، غیررسمی و ... جلوگیری شود.

وی افزود: هرگونه معامله در فضای مجازی باید دارای مجوز باشد و پس از اینکه اپلیکیشین آغاز به کار کند کلیه معاملات رصد می شود تا اتحادیه و ارگان های نظارتی بر آن نظارت داشته باشند. با آغاز به کار این اپلیکیشین سفته‌بازی و خرید و فروش به صورت غیر رسمی و کاغذی و تلفنی از بین خواهد رفت تا قابل رصد و پیگیری باشد.

کشتی آرای تاکید کرد: افرایش قیمت منجر به افرایش هزینه های جانبی تولید خواهد شد. داد و ستد طلا آب شده هیچ ارزش افزوده برای کشور ندارد و هدف این است که با بالا بردن تولید ‌و کاهش هزینه های تولید به صنعت طلا در کشور رونق دهیم.  

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.