برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

دومین جلسه هم اندیشی کارگروه اندیشه ورزی مدیریت بازار با موضوع بررسی ریز ساختارهای بازار سرمایه امروز دوشنبه ۲۴ شهریور در قالب وبینار برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، در این وبینار که با حضور سیاوش وکیلی، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس، محسن خدابخش، مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار و محمود گودرزی معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران برگزار شد ،فعالان بازار سرمایه پیشنهادهای خود را در خصوص ریزساختارهای بازار سرمایه بیان کردند.

پویا شدن دامنه نوسان، تغییرات زمان پیش گشایش، حفظ اعتماد در بازار  و تلاش برای حذف صف از فرآیند خرید و فروش از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بود.

زانیار احمدی  مدیر گروه آمار و تحلیل ریسک سازمان بورس و اوراق بهادار در این وبینار عنوان کرد: در حوزه ریزساختارهای بازار  سرمایه به ویژه حجم مبنا و دامنه نوسان مطالعات گسترده ای انجام شده است و بر اساس این مطالعات، دامنه نوسان در بسیاری از کشورها اعمال و از چهار درصد تا ۵۰ درصد هم قابل مشاهده است. بنابراین، مهمترین ویژگی دامنه نوسان در کشورهایی با بورس پیشرفته نیز برخورداری از دامنه نوسان پویا است.

وی ادامه داد: باید توجه کرد که در بورس های پیشرفته با دامنه وسیع تر نهاد بازارگردانی نیز توسعه قابل توجهی داشته و هیجان در این بازار ها قابل کنترل است. از طرف دیگر در اکثر کشورها افراد به شکل غیر مستقیم به بازار سرمایه وارد می شوند و حجم معاملات آنلاین حدود ۲۰ درصد است. بنابر این پیش فرض اصلاح دامنه نوسان در مرحله اول تقویت نهاد بازارگردانی است.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.