برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

اولین روز ه و هفته آذر در حالی با حضور شاخص در نیمه کانال 1.3 میلیون واحدی و امیدواری فعالان به بهبود اوضاع شروع می شود

که کارگزاری آبان درباره شرایط روزهای قبل و آینده اعلام کرد: بازار در هفته گذشته با روندی متفاوت، رشد قابل قبولی را تجربه کرد و از فضای افت چند ماه اخیر فاصله گرفت.

رشد قیمت ها در بازارهای کالایی از نفت تا فلزات اساسی، هماهنگی بیشتر ارکان اجرایی و افت تقاضا در بازارهای موازی از عمده دلایل اقبال به بازار سهام در هفته گذشته بود.

در بازارهای جهانی هم ، رشد قیمت محصولات فلزات اساسی و نفت ادامه دار شد و علاوه بر احتمال گشایش های تجاری پس از نتایج انخابات آمریکا، امید به پایان یافتن بحران بیماری کرونا در سال آینده و البته چشم انداز تورمی موجود، بازارها را با  رشد همراه کرده و به نظر می رسد به خصوص در بازارهای کالایی این افزایش تقاضا ادامه دار باشد.    

بازار ارز اما شاهد افت کم شیب قیمت ها بود و احتمالا این روند ادامه دار باشد.

در  بازار سهام نیز به نظر می رسد رشد قیمت ها ادامه داشته باشد و با توجه به تمایل تصمیم گیرندگان به ساماندهی بازار پول و نرخ بهره، چشم انداز جذب نقدینگی توسط بازار سهام مثبت ارزیابی می شود. رشد قیمت های جهانی، تمایل به بهبود روند قیمتی در شرکت های حاضر در صندوق پالایش یکم و گزارش های فعالیت ماهانه نمادها ، می تواند از محرک های بازار سهام در گروه های بزرگ باشد.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.