برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

هومن عمیدی معتقد است، صنعت بانکداری در مقایسه با سایر گروه‌ها،

ارزش بازار پایینی داشته و به همین دلیل سهام بانکی گزینه‌ خوبی برای سهامداری هستند.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، مدیرعامل سرمایه‌گذاری آینده اندیشان ایرانیان امروز در برنامه به وقت تحلیل از شبکه ایران کالا به بررسی فرصت‌ها و تهدیدهای صنعت بانکداری پرداخت. عمیدی با اشاره به اینکه صنعت بانکداری در کشور همیشه سپر بلای مشکلات اقتصادی بوده است، گفت: بانک‌ها به طور خودکار به دلیل داشتن نقدینگی‌های موثر جامعه همیشه مورد توجه سرمایه‌گذاران هستند و پیش‌بینی می‌شود این صنعت با رفع تحریم‌ها بتوانند مورد اقبال بازار قرار بگیرند.

این تحلیلگر بازار سرمایه در بررسی وضعیت این صنعت گفت: وقتی کشور دچار تحریم‌ها شد، نسبت p/e این گروه کاهش یافت، اما پیش‌بینی می‌شود با گشایش‌های بین‌المللی در سال آینده و احتمال رفع تحریم‌ها این گروه بتواند با رشد نسبت قیمت به درآمد مواجه باشد.

عمیدی با اشاره به اینکه ارزش بازار صنعت بانکداری حدود ۵۰۰ هزار میلیارد تومان است، گفت: البته در میان بانک‌های حاضر در بازار سرمایه، چند بانک بزرگ و شاخص‌ساز قرار دارد، سایر بانک ها نیز نسبتا کوچکتر بوده و اکثرا در فرابورس مورد معامله قرار می‌گیرند.

مدیرعامل سرمایه‌گذاری آینده اندیشان ایرانیان با اشاره به بازدهی بیش از ۲۰۰ درصدی شاخص صنعت بانکداری از ابتدای سال گفت: رشدها و بازدهی‌های این صنعت از ابتدای سال متناسب با رشد کلیت بازار در ماه های ابتدایی سال بود.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.