برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، از اعلام مجدد ﮔﺰارش ﭘﯿﺶ ﺑﯿﻨﯽ ﺳﻮد ﻫﺮ ﺳﻬﻢ (EPS) در شرکت های بورسی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، دکتر حسن قالیباف اصل، امروز در جلسه با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در بورس تهران گفت: از اسفند یا اواخر بهمن EPS  ها اعلام خواهد شد.

  وی در پاسخ به سوالی درخصوص نقش حقوقی ها در تعادل بخشی به بازار گفت: هم اکنون حدود ۸۰ درصد معاملات در دست حقیقی ها و حداکثر ۲۰ درصد در دست حقوقی هاست . با این حال، حقوقی ها از مهر ۹۹ حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان مازاد خرید داشته اند و البته همچنان باید حضور آنها در تعادل بخشی به بازار پررنگ تر شود .

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه در بازار سرمایه اصل بر شفافیت کامل است ، افزود:  خرید و فروش های حقیقی ها و حقوقی های بازار به صورت لحظه ای در سایت tsetmc  قابل مشاهده است .

دکتر قالیباف اصل در ادامه این نشست به بازار بدهی و اهمیت آن اشاره کرد و گفت: در دنیا ارزش بازار بدهی حدود دو برابر بازار سهام است  ولی هم اکنون در کشور ما ارزش بازار بدهی حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان است که این میزان نسبت به ارزش  بازار سهام ناچیز است؛  لذا بازار بدهی در کشور از پتانسیل بالایی برای رشد برخوردار است .

وی جای اوراق شرکتی را هم در بازار سرمایه خالی دانست و گفت: پیش از این شرکت ها حتما می بایست ضمانت نامه بانکی می آوردند ولی الان رتبه بندی می شوند تا بتوانند اوراق بدون ضامن نیز منتشر کنند .

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.