برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

رنگ های عجیب و غریب آسمان مانند جن و پری ها ظاهر می شوند اما در واقع تخلیه الکتریکی هستند. FOLKLORE ،SPRITES و ELVES به شکل قارچ تولید می شوند و

رنگ های عجیب و غریب آسمان مانند جن و پری ها ظاهر می شوند اما در واقع تخلیه الکتریکی هستند. FOLKLORE ،SPRITES و ELVES به شکل قارچ تولید می شوند و حرکت می کنند. طبق گفته های فضانوردان و دانشمندان جو زمین آن ها در ارتفاع بالا در آسمان ایجاد می شوند. محققان با استفاده از ابزار جدید در ایستگاه فضایی بین المللی در حال تحقیق و مطالعه روی دانستنی هایی درباره نورهای قرمز و آبی اتمسفر هستند. مقاله حقایقی درباره نورهای قرمز و آبی اتمسفر هر چه بیشتر شما را با رازهایی درباره نورهای قرمز و آبی اتمسفر آشنا می سازد.

راز نور های قرمز

حقایقی شگفت انگیز و عجیب

در زمین هنگام مشاهده رعد و برق نوری که از آسمان به سمت زمین می تابد را می بینیم. در استراتوسفر، مازوفر و یونوسفر حدود 31 تا 62 مایل بالاتر از ابرها روشنایی دیگری دیده می شود که رویدادهای روشنایی گذرا (TLEs) نامیده می شوند و در واقع تخلیه الکتریکی خیره کننده ای هستند که مانند رعد و برق به نظر می رسند اما رعد و برق نیستند. SPRITES فواره های آبی و جرقه های قرمز رنگ مانند آتش بازی که به سمت بالا شلیک می شوند، هستند که شاخک هایی زیر آن ها آویزان است. Elves ها پالس های الکترومغناطیسی هستند که به صورت افقی فوکوس می کنند و در میلی ثانیه از بین می روند. از آنجایی سرعت این پدیده ها بسیار زیاد و در فاصله بسیار دور از ما اتفاق می افتند و در شرایط آب و هوایی دیگر و غیر معمول از شرایط زمین هستند، بسیار شگفت انگیزند.

حقایقی شگفت و عجیب

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.