برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

یکی از بزرگترین نگرانی ها در هنگام سفر به خارج از کشور، بیمار شدن و معده درد در اثر خوردن غذا ها و آشامیدن آب هایی است که باکتری ها را به شما انتقال می دهند.حتی 

یکی از بزرگترین نگرانی ها در هنگام سفر به خارج از کشور، بیمار شدن و معده درد در اثر خوردن غذا ها و آشامیدن آب هایی است که باکتری ها را به شما انتقال می دهند.حتی در کشور های توسعه یافته، آب شیر اغلب توریست های خارجی را بیمار می کند. در حال حاضر در کشور های کمتر توسعه یافته، هم آب و هم غذا خطری است که مسافران را تهدید می کند. اگر به سفر خارج از کشور فکر می کنید، باید تعدادی از قوانین درمان معده درد به روش سنتی در سفر را یاد بگیرید که شما را از بیمار شدن در طی سفرتان حفظ می کند.

درمان معده درد به روش سنتی1

مراحل درمان معده درد به روش سنتی در سفر:

1- آب های تصفیه نشده را برای 1 دقیقه بجوشانید تا میکروب های مضر اش کشته شود و نوشیدنی سالمی شود. ایمن ترین آب ها، آن هایی هستند که جوشانده شدند مانند چای یا قهوه. تمام میکروب ها در دمای بالای 200 درجه کشته می شوند.
2- هیچ گاه یخ به نوشیدنی هایتان اضافه نکنید، و از آب شیر برای مسواک زدن دندان هایتان استفاده نکنید.
3- به نوشیدنی های بهتر بچسبید، شامل نوشیدنی های شیرین، آبجو های داخل بطری و آب های داخل بطری اما تنها زمانی که در این بطری هایی که برایتان آورده شده باز نباشد. مهر و موم درب بطری آب معدنی را به خوبی چک کنید تا اطمینان حاصل شود که کسی بطری را دوباره با آب شیر پر نکرده باشد. هر ظرف مرطوب را خشک کنید، زیرا که آن ها ممکن است در یخ های ساخته شده از آب شیر ذخیره شده باشند.
4- آب را با اضافه کردن کلر یا ید، ایمن بنوشید. شما می توانید قرص های تصفیه آب را در فروشگاه های کالای ورزشی پیدا کنید زیرا که آن ها اغلب توسط مسافران چادر نشین، در داروخانه ها و فروشگاه هایی که وسایل مسافرین را تهیه می کنند، استفاده می شود.
5- در مکانی که در حال بازدید هستید از سیستم های فیلتر آب استفاده کنید. توجه کنید که از فیلتر آبی استفاده کنید که به اندازه کافی آب را تمیز کند و با دقت دستور عمل را برای استفاده و نگهداری از فیلتر استفاده کنید.
6- در زمانی که از کشور های کمتر توسعه یافته بازدید می کنید، تمامی غذا ها را بپزید و هرگز غذای خام مانند سالاد ها را نخورید. اطمینان حاصل کنید که وعده های غذایی که به شما تحویل داده می شود، داغ سرو شود، سپس می توانید مطمئن باشید که به اندازه کافی پخته شده تا تمامی میکروب هایش کشته شود. از محصولات لبنی که ممکن است پاستوریزه نباشند و صدف ها استفاده نکنید. برخی کشور های توسعه یافته محصولات لبنی خود را پاستوریزه نمی کنند، بنابراین هرگز فرض نکنید که محصولات لبنی برای استفاده ایمن هستند.
7-غذا هایی که در مکان های پر مگس هستند نخرید و نخورید.
8- از دست فروش های خیابانی هرگز غذا نخرید. هیچ راهی وجود ندارد که مطمئن شوید که دستفروش ها هیچ استانداردی برای آماده و ذخیره کردن غذایی که می فروشند را رعایت می کنند. در بسیاری از کشور ها، دولت آن ها را بررسی نمی کند.
9- از خوردن ماهی تازه خودداری کنید، از آن جایی که آن ممکن است سم طبیعی در گوشتش داشته باشد. چک کنید که در مکانی که بازدید می کنید کدام ماهی در دسترس است و بنابر سموم موجود در آن ها، کدامشان ریسک بالایی برای استفاده دارند. از این نوع ماهی ها اجتناب کنید، و از ماهی های دیگر تا زمانی که کاملا پخته نشدند، استفاده نکنید.
10- تمامی میوه های تازه را پوست بگیرید، شستن میوه ها با آب شیرین می تواند میکروب های بیشتر را پدید آورند. میوه ها را با دقت بشویید و بجز پوست کندن، میوه ها را لمس نکنید و دستهایتان را بعد از پوست کندن بشویید.

درمان معده درد به روش سنتی2

درمان معده درد به روش سنتی3

درمان معده درد به روش سنتی4

درمان معده درد به روش سنتی5

نکته درمان معده درد در سفر:

اگر چیزی را خوردید که نباید می خوردید، شما احتمالا به بیماری به نام اسهال مسافرتی مبتلا شده اید که ممکن است دوره ی حدودا یک هفته ای داشته باشد. این حالت به ندرت خطر مرگ را به دنبال دارد، در حالی که می توانید دارو های آنتی باکتریال تهیه کنید که کمکتان می کند. حال شما تنها با استراحت کردن، نوشیدن مقدار زیادی از مایعات سالم و خوردن نوعی بیسکوییت های نمکی می تواند بهتر شود. اگر دچار استفراغ یا اسهال خونی، کم آبی یا تب شدید فوری به پزشک مراجعه کنید.درمان معده درد به روش سنتی6

هشدار:

قبل از سفرتان به یک کلینیک پزشکی مسافرتی مراجعه کنید تا از وجود بیماری های غیر منتظره آگاه شوید.درمان معده درد به روش سنتی7

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.