برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

پرتره 175 ساله چارلز دیکنز که برای مدت 130 سال گمشده بود، به زودی در خانه سابق این نویسنده بزرگ انگلیسی به نمایش گذاشته می شود. این خبر درباره رونمایی از پرتره 175 ساله 

رونمایی از پرتره در خانه ای که مامن ادبیات جهان است

پرتره 175 ساله چارلز دیکنز که اثر مارگارت ژیلیه است، از تاریخ دوم تا هفتم آوریل در خانه موزه چارلز دیکنز در غرب شهر لندن به نمایش گذاشته می شود، خانه ای که «دیکنز» در آن «الیور توئیست» و «نیکلاس نیکلبی» را نوشت، «یادداشت های پیکویک» را کامل کرد و نگارش رمان تاریخی «بارنابی روج» را آغاز کرد. دیکنز در سال 1837 همراه با خانواده اش به خانه بلومبزبری نقل مکان کرد و این خانه موزه در حال حاضر دارای بزرگترین مجموعه اجناسی است که مربوط به زندگی و کار دیکنز هست.

ارزش این نقاشی 180 هزار پوند است

خانه موزه «چارلز دیکنز» در تلاش است تا هزینه 180 هزار پوندی خرید پرتره 175 ساله چارلز دیکنز را از طریق نمایش آن تأمین کند و تاکنون نیز 65 هزار پوند نیز جمع آوری کرده است. پرتره 175 ساله در سال 2017 در یک حراجی لوازم خانگی در کشور آفریقای جنوبی خریداری شد و سال گذشته پس از بررسی در گالری «فیلیپ مولد» لندن تأیید شده که اثر «مارگارت ژیلیه» و تصویرگر چهره چارلز دیکنز است. مارگارت ژیلیه این پرتره را در شش نشست از دیکنز 31 ساله در سال 1843 کشید، زمانی که این نویسنده انگلیسی مشغول نگارش رمان «کریسمس کارول» بوده و در سال 1844 نیز در نمایشگاه تابستانه آکادمی سلطنتی بریتانیا نیز به نمایش گذاشته شد.

چارلز دیکنز، نویسنده ای محبوب و توانا

آثار چارلز دیکنز که یکی از مهمترین رمان نویسان انگلیسی شناخته می شود، دائماً در حال چاپ هستند. تاکنون بیش از 200 فیلم سینمایی، سریال و فیلم تلویزیونی با اقتباس از رمان های وی ساخته شده است. «دیکنز» را برجسته ترین رمان نویس انگلیسی عصر ویکتوریا و یک فعال اجتماعی توانمند می شناسند و به عقیده «جیمز جویس»، دیکنز تأثیرگذارترین نویسنده در زبان انگلیسی بوده است. از دیگر آثار وی می توان به «دیوید کاپرفیلد»، «آرزوهای بزرگ» و «داستان دو شهر» اشاره کرد.

منبع: ایسنا

نقاشی پرتره چارلز دیکنزنقاشی پرتره چارلز دیکنز 2

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.