برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

کوه های آتشفشانی از حیرت انگیز ترین و در عین حال ترسناک ترین کوه های موجود بر روی کره زمین هستند که تا به امروز باعث نابودی شهر های بسیاری شده اند، این مقاله به معرفی و بررسی خطرناک ترین

 

کوه های آتشفشانی از حیرت انگیز ترین و در عین حال ترسناک ترین کوه های موجود بر روی کره زمین هستند که تا به امروز باعث نابودی شهر های بسیاری شده اند، این مقاله به معرفی و بررسی خطرناک ترین آتشفشان های جهان اختصاص دارد، بنابراین اگر از علاقمندان به کسب اطلاعات در این زمینه هستید در ادامه با لحظه آخر همراه باشید!

 

کدام آتشفشان ها خطرناک اند؟
افراد بسیاری در نقاط مختلف دنیا جان خود را در اثر فوران آتشفشان ها از دست داده اند و به طور کلی می توان گفت این کوه ها بسیار خطرناک اند اما ارزیابی اینکه کدام یک از آتشفشان های موجود بر روی کره زمین خطرناک تر هستند کار نسبتاً پیچیده ای بوده و به عوامل مختلفی بستگی دارد، برخی از این عوامل عبارتند از میزان فعالیت و فوران های آتشفشان در طول سالیان متعدد، مناطق مسکونی اطراف و جمعیت ساکن در آن مناطق و غیره، محققان با توجه به معیار های گوناگون، لیستی از خطرناک ترین آتشفشان های جهان را ارائه کرده اند که در این مقاله به معرفی برخی از آن ها می پردازیم.
▪ آتشفشان تال در فیلیپین | Taal Volcano
در 50 کیلومتری شهر مانیل، پایتخت کشور فیلیپین یک دهانه آتشفشانی بسیار زیبا وجود دارد که توسط  یک دریاچه احاطه شده است، در واقع این آتشفشان بر روی جزیره ای در میان دریاچه قرار دارد و منظره ای رویایی را به وجود آورده است.
این آتشفشان بر خلاف ظاهر آرامی که دارد بسیار خطرناک بوده و از سال 1572 میلادی تا به امروز حدود 33 مرتبه فوران کرده و جالب است بدانید تاریخ آخرین فوران این آتشفشان خطرناک به سال 1977 باز می گردد. 
فوران آتشفشان تال، رتبه ششم جهان از نظر شدت و عظمت را دارد و تا کنون انسان های بسیاری جان خود را در اثر فوران های متعدد، این کوه خطرناک از دست داده اند، به همین جهت نیز آتشفشان تال در لیست خطرناک ترین آتشفشان های جهان قرار گرفته است.
▪ آتشفشان وزوویوس در ایتالیا | Mount Vesuvius
وزوویوس یا وزوو یکی از خطرناک ترین آتشفشان های فعال کشور ایتالیا است. وزوو در شرق ناپل واقع شده و در واقع تنها آتشفشان فعال، قاره اروپای می باشد که در صد سال اخیر فوران کرده است.
شهر هایی نظیر پمپیی، هرکولانیوم، اوپلونتیس، استابیا و نوکرانیوم در اثر یکی از بزرگ ترین فوران های این آتشفشان خطرناک که در سال 79 میلادی رخ داده است، در زیر گدازه و خاکستر مدفون شده و امروزه به جاذبه های گردشگری ایتالیا تبدیل شده اند.
آتشفشان وزوویوس به سبب فوران های انفجاری که دارد به عنوان یکی از خطرناک ترین آتشفشان های موجود بر روی کره زمین شناخته شده است، لازم به ذکر است که بیش از 6 میلیون نفر در مناطق اطراف این کوه آتشفشانی زندگی می کنند و از آنجایی که وزوو همواره فعال است، فوران آن می تواند فاجعه ای بزرگ به بار آورد، البته دولت ایتالیا اقدامات بسیاری را برای کاهش صدمات ناشی از فوران های بعدی این کوه در نظر گرفته است.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.