برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

مجموعه ای از آثار موزه ملی ایران برای شرکت در نمایشگاه «تمدن های آسیایی» به چین ارسال گردید تا در موزه ملی این کشور در نمایشگاهی برای چینی ها به نمایش

 

مجموعه ای از آثار موزه ملی ایران برای شرکت در نمایشگاه «تمدن های آسیایی» به چین ارسال گردید تا در موزه ملی این کشور در نمایشگاهی برای چینی ها به نمایش گذاشته شود. روابط عمومی موزه ملی ایران، ضمن اعلام این خبر گفت که نمایندگانی از موزه ملی ایران نیز برای حضور در این نمایشگاه به چین اعزام شدند تا در موزه ملی چین در جریان نمایش آثار تاریخی ایران قرار بگیرند.

مدیرکل امور موزه های کشور در این خصوص گفت: این آثار بامداد روز گذشته به موزه ملی چین واقع در شهر پکن منتقل شده تا در نمایشگاهی که از 23 اردیبهشت ماه افتتاح خواهد شد، در کنار 450 اثر تاریخی از 20 کشور دیگر به نمایش گذاشته شود. این آثار تا آخر مرداد تحت عنوان نمایشگاه تمدن های آسیایی به نمایش در می آید.

محمدرضا کارگر ادامه داد: بیش از صد شی این نمایشگاه مربوط به تمدن چین و مابقی آثار مربوط به 20 کشور شرکت کننده از جمله ترکیه، آذربایجان است و در واقع این نمایشگاه جلوه ای از تمدن های آسیایی است.

مدیرکل موزه های کشور گفت: 15 قلم شی مربوط به آثار دوره هخامنشی تا صفوی از محوطه های مختلف تاریخی از ایران به این نمایشگاه رفته که شامل آثار سفالی، سنگ نوشته های هخامنشی، مجسمه نیم تنه گچی مربوط به دوره ساسانی، شیشه های ساسانی و چینی های آبی و سفید است که معرف ارتباط بین ایران و چین خواهند بود.

وی افزود: ایران با چین در زمینه های فرهنگی و برای برگزاری نمایشگاه مشترک آثار تاریخی همکاری دارد و در این باره با هم مذاکره نیز داشته اند.

موزه ملی چین، یک موزه هنری است که در ضلع شرقی میدان تیان آن من در پکن واقع شده است. هدف موزه آموزش در مورد هنر و تاریخ چین است و اداره وزارت فرهنگ جمهوری خلق چین است. این موزه یکی از بزرگترین موزه های جهان است. در سال 2016 با نزدیک به 7٫6 میلیون بازدیدکننده پر بازدیدترین موزه در جهان بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش آثار دوره هخامنشی تا صفویه در چین

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.