برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

منطقه آزاد چابهار به میامی ایران معروف است، زیرا شباهت زیادی به بندر میامی در کالیفرنیا دارد، این منطقه به سبب نزدیکی به آب های عمان و اقیانوس هند و موقعیت 

 

 

عدنان حسینی، مدیر گردشگری منطقه آزاد چابهار در گفتگو با همگردی، تابستان را بهترین زمان برای سفر به این منطقه دانسته و معتقد است: این منطقه در تابستان به دلیل بادهای اقیانوسی که از شبه قاره هند وارد می شود، خنک ترین بندر ایران است. بادهای غالب باعث می شود چابهار هوای مطبوعی داشته باشد. این منطقه همچنین در زمستان نیز به گرمترین بندر ایران تبدیل می شود.

او افزود: در تابستان جشنواره مونسون را خواهیم داشت که برنامه های متنوعی را برای گردشگران تدارک دیده ایم. اتفاقات خوبی در تیرماه در چابهار رقم می خورد. برای مثال مسابقات بین المللی موج سواری را خواهیم داشت. جشنواره مونسون با فصل موج سواری همراه شده است. چابهار تنها منطقه مستعد در کشور برای این ورزش بسیار مهیج است. چابهار از این منظر مورد توجه گردشگران و مردم قرار می گیرد، بنابراین پیش بینی می کنیم که امسال گردشگران بیشتری به چابهار بیایند. یکی از اهداف ما این است که سفر کردن به چابهار تنها مختص ایام نوروز و تابستان نباشد و بتوانیم در فصل های مختلف، پذیرای بازدیدکنندگان و گردشگران داخلی و خارجی باشیم.

برنامه تابستانی چابهار

برگزاری کارناوال فرهنگی و هنری در قلب تابستان

حسینی خاطرنشان کرد: در تلاشیم تا رویدادهای مربوط به چابهار در تقویمی قرار داده شود و براساس آن گردشگران در تمام فصول سال به چابهار سفر کنند. از جمله رویدادهای مهم موج سواری، جشنواره بین المللی غذا که برای اولین بار این اتفاق رقم می خورد، موسیقی اقوام، نمایشگاه صنایع دستی به شمار می آید. این برنامه ها به نوعی یک کارناوال فرهنگی و هنری را به وجود می آورند.

مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار در خصوص دلیل نامگذاری جشنواره به نام مونسون می گوید: نام این جشنواره از بادهای اقیانوسی گرفته شده است. بادهای موسمی که از اقیانوس اطلس به چابهار می رسد را مونسون می گویند و از آنجایی که این بادها موجب شده تا چابهار در دل تابستان هوای مطبوعی داشته باشد، به همین خاطر جشنواره تابستانی را مونسون نام گذاری کردند.

به گفته حسینی چابهار منطقه ای استراتژیک و دروازه اقیانوس هند است. این فرصتی برای چابهار به حساب می آید. این منطقه درست نقطه مقابل بنادر دیگر است، سایر بنادر در تابستان هوای به شدت گرمی دارند، اما چابهار به سبب بادهای اقیانوسی در این فصل هوای بسیار دلپذیر و مطبوعی دارد. در این میان برای توسعه هرچه بیشتر گردشگری در منطقه ازاد چابهار مصمم هستیم.

برنامه تابستانی چابهار2

موقعیت استثنایی چابهار برای بهره مندی از توسعه گردشگری

او در پاسخ به این پرسش که آیا براساس آنچه که پیش بینی می شود، با افزایش تعداد مسافران در تابستان، چابهار با مشکلاتی همچون کمبود اقامتگاه یا هتل روبرو نخواهد شد، گفت: خیر، به این صورت نخواهد بود. امکانات برای ورود مسافران به چابهار وجود دارد و کمبودی احساس نمی شود. هتل ها و اقامتگاه آماده خدمت رسانی به مسافران هستند. خوشبختانه طی چند سال اخیر در حوزه سرمایه گذاری اقدامات خوبی در حوزه ساخت هتل و اقامتگاه صورت گرفته است. زیرساخت های گردشگری نیز از سوی بخش خصوصی در حال تکمیل هستند. البته ما از دولت انتظار داریم که سرمایه گذاری داخلی و خارجی را تسهیل و سرمایه گذاران را برای توسعه گردشگری راغب سازد، زیرا در حال حاضر چابهار موقعیت استثنایی دارد و باید زیر ساخت های لازم برای ورود گردشگران فراهم شود. از این طریق اشتغال و توسعه پایدار نیز در منطقه ایجاد خواهد شد.

برنامه تابستانی چابهار3

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.