برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

تنگه چاهکوه قشم، یکی از عجایب هفتگانه قشم، از زیباترین دیدنی های قشم و جاذبه های گردشگری قشم می باشد، که این تنگه باصخره ها و تندیس های طبیعی که بر اثر 

 

تنگه چاهکوه قشم، یکی از عجایب هفتگانه قشم، از زیباترین دیدنی های قشم و جاذبه های گردشگری قشم می باشد، که این تنگه باصخره ها و تندیس های طبیعی که بر اثر گذر زمان شکل گرفته، بسیار حیرت انگیزه. آسمان تنگه چاهکوه درشب و دیدن ستاره های درخشنده آسمان آبی آن، یکی از بی نظیرترین تجربه های فراموش نشدنیه و از جاذبه های طبیعی قشم محسوب میشه. در قسمت شرقی جزیره قشم، دره ی شگفت انگیزی که چشم هر گردشگری رو به خود خیره میکنه. همچنین همه ی عناصر دست به دست هم دادن که هنرمندی طبیعت رو به نمایش بگذارن. تنگه چاهکوه  قشم محلی برای ذخیره آب بوده و با عنوان دره مقدس یاد شده چرا که در زمان های قدیم، آب تقدس خاصی برای نیاکان ما داشته و در تابلوی اطلاعات  این منطقه از این تنگه با عنوان دره مقدس چاهکوه یاد شده.

چاهکوه قشم

سفر به چاهکوه

ورودی دره تنگه که به سر سه نگهبان تنگه شهرت داره و سپس به چهار چاه میرسه که توسط مردمان محلی ایجاد شده تا محلی برای ذخیره آب شیرین ساکنان روستا باشه و هم اکنون به یکی از جاذبه های طبیعی قشم تبدیل شده. با عبور از این دره حیرت انگیز و تماشای تندیس ها، طاقچه ها، حفره های کروی و بیضی، شیارها، جوی های سنگی در کف دره، صدف های روی دیوار، خطوط فرسایش و دیوارهای عمودی مرتفع که بسیار لذت بخش و فراموش نشدنیه و شمارو محو تماشای این طبیعت زیبا میکنه. تنگه چاهکوه قشم در چهار طرف، چهار تنگه داره که دره اصلی و دره عمود شکلی که یک چهار راه رو تشکیل میده که هر چی قدم به جلو میگذارید، دیوارها بلندتر و نور کمتر میشه و به نقاطی میرسید که به سختی میشه از آن عبور کرد و فاصله دیوار ها از نیم متر هم کمتر میشه و با طی کردن دره به سمت جنوب کاهش عرض و افزایش شیب رو حس خواهید کرد که دره به شکل V درآمده و صعب العبور میشه که نشان از سیلابی بودن آنست و به همین دلیل، یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری قشم و دیدنی های قشم محسوب میشه.

 

چاهکوه قشم

چاهکوه قشم

چاهکوه قشم

چاهکوه قشم

چاهکوه قشم

چاهکوه قشم

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.