برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

کشور چین، بزرگترین صادر کننده دنیا و یکی از بزرگترین وارد کننده ها هم محسوب می شود. صادرات جدید چین قرار است از کشور کوچکی به نام کشور امارات متحده و به 

 

کشور چین، بزرگترین صادر کننده دنیا و یکی از بزرگترین وارد کننده ها هم محسوب می شود. صادرات جدید چین قرار است از کشور کوچکی به نام کشور امارات متحدهو به عبارت دقیق تر از شهر دبی باشد. کالای وارداتی چیست؟ در واقع کالایی وجود ندارد! یک پیست اسکی مسقف بزرگ چیزی است که چین به دنبال آن است تا برای المپیک آماده شود. از قرار معلوم شرکت سازنده اسکی دبی، مجید آل فاطیم (Majid AlFuttaim) اعلام کرده که قرار است برای ساخت بزرگترین پیست اسکی سر پوشیده دنیا در چین دست به کار شود. به گفته این شرکت، بزرگترین پیست اسکی مصنوعی دنیا که وینتاستار شانگهای نام دارد، مساحتی در حدود 90 هزار متر مربع خواهد داشت، یعنی تقریباً سه برابر بزرگتر از بیست غول آسای دبی. پیست اسکی دبی در سال 2005 افتتاح شد و بزرگترین پیست اسکی سر پوشیده دنیا محسوب می شد.

بزرگترین پیست اسکی سر پوشیده دنیا

پیست اسکی شانگهای، یک محوطه ورزشی کامل است

در حال حاضر بزرگترین پیست اسکی سرپوشیده دنیا در شمال شرقی چین قرار دارد، در شهری به نام هاربین. پیست آن هم پیست هاربین واندا نام گذاری شده که در سال 2017 افتتاح شد. این پیست مساحتی حدود 80 هزار متر مربع دارد، ولی طرحی که برای پیست شانگهای در نظر گرفته شده، به کل متفاوت است و البته چندان متواضعانه هم نیست. پیست شانگهای قرار است که سه سطح شیب دار برای اسکی داشته باشد که هر کدام زاویه متفاوتی دارند و یکی از آن ها در واقع برای تمرینات المپیک استاندارد سازی می شود. البته 25 فضا برای فعالیت های مختلف افرادی که عاشق اسکی سواری نیستند، هم در نظر گرفته شده است.
بزرگترین پیست اسکی سر پوشیده دنیا 2بزرگترین پیست اسکی سر پوشیده دنیا 3

بازی های المپیک زمستانی 2022

شیوه ای که این شرکت در پیش گرفته، واقعاً هوشمندانه است. رفتن به چین حرکتی در مسیری مطمئن است، چرا که کشور چین در سال 2022 میزبان المپیک زمستانی خواهد بود و مطمئناً پتانسیل زیادی برای ساخت بزرگترین پیست اسکی مصنوعی دنیا دارد، به خصوص که این اولین باری است که چین میزبان المپیک زمستانی می شود و نشان دادن آمادگی کافی برای این کار، اهمیت زیادی خواهد داشت. از طرف دیگر دولت کشور چین هم تدابیر زیادی اندیشیده که به مخاطبان ورزش های زمستانی اضافه کند. مردم کشور چین گرایش زیادی به ورزش های زمستانی ندارند. از نظر آماری، فقط 12.1 میلیون نفر از جمعیت میلیاردی چین به این ورزش علاقه نشان داده اند و این یعنی کمتر از 1 درصد جمعیت. دولت هم برای تغییر وضعیت برنامه های تشویقی زیادی در نظر گرفته است. از جمله اینکه می خواهد 600 پیست ایجاد کند تا بلکه بتواند تا سال 2025 حدود 300 میلیون نفر را به این ورزش بکشاند. در حال حاضر بازار ساخت پیست های اسکی به شدت داغ است. در کنار وینتاستار در شهر شانگهای، پیست Genting Resort Secret Garden هم در نزدیکی شهر پکن و در همسایگی ایالت هبئی در حال ساخت است. این نشان می دهد که سرمایه گذاری های بخش های خصوص و فعالیت در زمینه ساخت پیست اسکی بخش بزرگی از استراتژی چینی ها در زمینه ورزش را تشکیل می دهد. در جریان همین سرمایه گذاری های عظیم و فعالیت شرکت های مختلف در سراسر جهان بود که سر و کله مجید آل فاطیم پس از اتمام ساخت پیست کشور مصرپیدا شد. به نظر می رسد که در سال های آینده همچنان به تعداد پیست های اسکی مسقف و غیر مسقف چین اضافه شود و این خود به جاذبه گردشگری تبدیل خواهد شد.

بزرگترین پیست اسکی سر پوشیده دنیا 4بزرگترین پیست اسکی سر پوشیده دنیا 5

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.