برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

سوار شدن به یک کشتی تفریحی گردشگری، یکی از گزینه های گردشگران است. این بار می خواهیم با معرفی هارمونی دریاها با عبارت انگلیسی MS Harmony of the seas، یکی از 

 

سوار شدن به یک کشتی تفریحی گردشگری، یکی از گزینه های گردشگران است. این بار می خواهیم با معرفی هارمونی دریاها با عبارت انگلیسی MS Harmony of the seas، یکی از بزرگترین کشتی تفریحی های ساخته شده به دست انسان است. که توسط شرکت STX France تولید شده است و شرکت کشتیرانی رویال کارائیب اینترنشنال از استفاده می کند. این کشتی تفریحی رویایی دارای امکانات زیادی است که حتی می توان عنوان «شهری روی آب» هم روی آن گذاشت. بزرگترین کشتی گردشی دنیا است. کارائیب اینترنشنال، یک شرکت کشتیرانی آمریکایی است که دومین اپراتور خطوط کشتیرانی کشتی های گردشی در دنیا به حساب می آید. این شرکت کشتیرانی مالک 5 خط کشتی کروز و تعداد زیادی خطوط کشتی گردشی است. دو کشتی گردشی دیگر این شرکت، شیفتگی دریاها یا Allure of the Seas و پناهگاه دریاها یا Oasis of the seas هستند که بعد از همین کشتی هارمونی دریاها، در رده دوم و سوم بزرگترین کشتی های گردشی دنیا قرار دارند.

کشتی تفریحی هارمونی دریاها

دو کشتی گردشی قبلی که در حال حاضر در رتبه های بعدی قرار دارند، این شرکت کشتیرانی را با سفارش ساخت کشتی سومی در دسامبر 2012 روبرو کرد. اولین کارآزمایی دریایی این کشتی تفریحی نیز در مارس 2016 انجام شد و 12 می 2016 به شرکت کشتیرانی رویال کارائیب تحویل داده شد. ساختن هارمونی دریاها حدود 32 ماه طول کشیده است و عجیب نیست که این همه امکانات درون آن دیده می شود! نهایتا! در 15 مه سال 2016، در حوض خشک شرکت STX فرانسه به آب انداخته شد و اولین مقصدش هم ساوتهمپتون انگلستان بود!
با گذراندن دو سفر آزمایشی این کشتی، مشکلات آن در جریان سفرها نمایان شد. هارمونی دریاها را سه شب به مقصد شربورگ و 4 شب به مقصد روتردام فرستادند. نتیجه، انتقاد مسافران از ساخت و سازهای در حال انجام، نداشتن آب گرم، جاذبه های در حال ساخت، و زمان انتظار بالای رستوران ها بود. بنابراین در 29 می که از ساوتهمپتون حرکت کرد، این مشکلات به کلی در کشتی مرتفع شده بود و وقتی 5 ژوئن به بارسلونا رسید، مسافران از آن رضایت کامل داشتند.
ساخت کشتی تفریحی هارمونی دریاها

امکانات کشتی گردشی هارمونی دریاها

در هارمونی دریاها 2747 اتاق در انواع و کلاس های مختلف ساخته شده است و 6410 مسافر می توانند در آن جا بگیرند. در بین آنها، اتاق های کوچک داخلی، اتاق های بزرگ و سوییت ها دیده می شوند. بعضی هایشان بالکن مجازی هم دارند، نمایشگرهایی به طول دو متر هم از سقف تا کف کشیده شده اند که در آنها نمای اقیانوس دیده می شود!
بیشتر امکانات هارمونی دریاها شبیه به دو کشتی گردشی دیگر این شرکت است، اما طراحی های آنها تغییرات کوچکی دارند و ویژگی های بیشتری نیز در آنها رعایت شده است!
امکانات کشتی تفریحی هارمونی دریاها

مهم ترین امکانات کشتی تفریحی هارمونی دریاها

در این کشتی گردشی، مرکز تناسب و اسپا به همراه کلاس های یوگا و تای چی دیده می شود. سالن زیبایی، سمینارها و کلاس های تخصصی هم در آن کار شده است!
برای کودکان، محوطه بازی آبی ساخته شده و کودکان می توانند به راحتی در آن سرگرم شوند.
4 استخر شنا به همرا سولاریوم و 10 جکوزی نیز قرا دارد.
برای موج سواری شبیه ساز امواج مصنوعی وجود دارد.
داشتن 20 سالن غذاخوری و رستوران با منوهای متنوع و موضوعی، سرویس داخل اتاق، آشپزی بین المللی از امکانات این کشتی گردشی است.
برای عاشقان هنر، تئاتر دریایی به همراه یک استیج فضای باز برای اجرای نمایش های آکروباتیک و آبی ساخته شده است.
دیوارهای صخره نوردی برای سرگرمی و نشاط بیشتر هستند.
ورزشکاران رشته های مختلف از زمین بسکتبال، زمین کوچک گلف و میز پینگ پنگ می توانند استفاده کنند.

ورزش در کشتی تفریحی هارمونی دریاها

زیپ لاین زیبای این کشتی را می بینید.
برنامه های تفریحی تحت عنوان Adventure Ocean برای کودکان قرار دارد.
یکی از بهترین بخش های این کشتی برای کودکان، لذت ملاقات و غذا خوردن با شخصیت های محبوب کارتونی شان است، مانند پاندای کونگ فو کار، شرک و پنگوئن های ماداگاسکار  و...
اینترنت پرسرعت برای اتصال به دنیای مجاری
گالری 3000 اثر هنری از هنرمندان 60 کشور جهان
مرکز خریدهای متنوع با فروشگاه های زیورآلات، عطر و تازه های مد، فروشگاه برندهای برتر در آن دیده می شود.
پارک مرکزی شامل یک باغ فضای باز به همراه امکانات تفریحی، فروشگاه، گالری و رستوران هم در هارمونی دریاها هست.
رستوران هایی با آشپزی ساحلی و غذاخوری خصوصی با نمای رو به اقیانوس برای عاشقان غذا.
محوطه ی اسکی روی یخ بسیار هیجان انگیز خواهد بود.
مهد کودک به همراه مربیان مجرب و آموزش دیده برای نگه داشتن کودکان هم در نظر گرفته شده است.
هارمونی دریاها

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.