برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

شهر ایروان، یکی از بزرگترین شهرهای کشور ارمنستان و پایتخت اداری، فرهنگی و صنعتی این کشور به شمار می رود. این شهر در کنار رود هرازدان قرار گرفته و در جای جای

 

شهر ایروان، یکی از بزرگترین شهرهای کشور ارمنستان و پایتخت اداری، فرهنگی و صنعتی این کشور به شمار می رود. این شهر در کنار رود هرازدان قرار گرفته و در جای جای این شهر بی نظیر و زیبا می توان جاذبه های دیدنی چشم نوازی را مشاهده کرد. یکی از این جاذبه های دیدنی مجموعه کاسکاد ایروان یا هزار پله است، مجموعه ای با 118 متر ارتفاع بوده که از ابتدا تا آخرش را، راه پله تشکیل داده است. ساخت هزار پله در ارمنستان که خیابان مانیومنت و پارک هافتناک را به مرکز شهر ایروان متصل می کند، در سال 1971 آغاز و در سال 1980 به بهره برداری رسید. در این مقاله سعی کرده ایم که هرچه بیشتر و دقیق تر شما را با بخش بخش هزار پله ارمنستان آشنا کنیم تا در سفر به ایروان از دیدن این بنای تاریخی بیش از قبل لذت ببرید.

هزار پله ارمنستان

ویژگی های شاخص کاسکاد یا هزارپله ایروان

هزار پله ارمنستان پهنایی برابر با 50 متر دارد و از 572 پله ساخته شده است. از ویژگی های جالب کاسکاد ایروان این است که در داخل آن موزه کافسجیان قرار گرفته و همچنین کسانی که توانایی بالا رفتن از پله را ندارند، برای رفاه حال آن ها پله برقی نیز تعبیه شده است. ارتفاع این بنای باشکوه از پایین ترین قسمت تا بالاترین بخش چیزی در حدود 302 متر بر آورد می شود.

هزار پله ارمنستان 2

چشم انداز کاسکاد ارمنستان

یکی از دلایلی که گردشگران زیادی دوست دارند تا از این پله ها بالا بروند، این است که وقتی بر بالاترین قسمت آن می ایستند، می توانند منظره ای زیبا و تماشایی را از شهر ایروان نظاره گر باشند. جالب است بدانید که در هر فصلی از سال از زمستان گرفته تا تابستان بازدید گردشگران از این بنای باشکوه کاسته نمی شود و همواره این جاذبه دیدنی ایروان مشتاقان خاص خود را دارد. شرایط مختلف آب و هوایی هم تاثیری در کاهش گردشگران ندارد، حتی در سرمای زمستان و روزهایی که هوا بارانی است هم می توان گردشگران زیادی را دید که از هزار پله در ارمنستان بالا می روند و برای خیلی از گردشگران این بنا یک مکان آرامش بخش تلقی می شود. اینجا برای هر قشری از مردم می تواند خاطره ساز باشد، از جوانان گرفته تا افراد سالمند و از سن گذشته. برای دختران و پسران جوان اینجا تجلی گاه عشق و مکانی است که می توانند رویای شیرین خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و زندگی تازه را آغاز کنند. اینجا مکانی آرام برای سالمندان بوده که می توانند بر روی پله ها نشسته و خاطرات دوران جوانیشان را مرور کنند. به هر حال کسی نیست که به شهر ایروان سفر کند و در هزار پله ارمنستان برای خود خاطره ای نساخته باشد.

هزار پله ارمنستان 3

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.