برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

شهر سوچی یکی از شهرهای پرتوریست کشور روسیه می باشد که به دلیل آب و هوای بسیار خوبی که دارد و همچنین وجود جاذبه های گردشگری جذاب هر ساله میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان است. یکی 

 

شهر سوچی یکی از شهرهای پرتوریست کشور روسیه می باشد که به دلیل آب و هوای بسیار خوبی که دارد و همچنین وجود جاذبه های گردشگری جذاب هر ساله میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان است. یکی از این جاذبه ها چشمه شفا دهنده ماتسستا می باشد که دلیل نام گذاری این چشمه به ماتسستا دمای بالای آب چشمه است و ماتسستا به معنای آب آتش می باشد.

دمای آب به اندازه ای زیاد است که رنگ پوست قرمز می شود ولی وقتی به خواص درمانی آن فکر می کنید از گرمای آب هم لذت می برید. چشمه شفا دهنده ماتسستا به دلیل خاصیت شفابخشی و پزشکی و همچنین به دلیل قصه قوچ زرین شهرت جهانی پیدا کرده است. این چشمه دارای ترکیباتی نظیر: ید، کولویدال سولفور، بروم، سولفید هیدروژن و فلورین است که خواص درمانی آن را سبب می شوند. این چشمه در ابتدا توسط یونانیان کشف شد و آن ها نیز از خواص درمانی این چشمه بهره مند شدند و امروزه در اختیار عموم مردم و گردشگران تور روسیه قرار گرفته است.
از خواص درمانی چشمه شفا دهنده ماتسستا می توان به درمان بیماری های پوستی، بیماری های زنان، بیماری های قلبی و عروقی و اختلالات حرکتی و عصبی اشاره کرد که این امر موجب شده تا تعداد زیادی از گردشگران با تور سوچی به این چشمه بروند. هم اکنون تعداد زیادی مکان آب درمانی و هتل در اطراف این چشمه ساخته شده است که گردشگران تور سوچی می توانند از آن ها بهره ببرند.
داستان قوچ زرین که به این چشمه ارتباط داده شده است به شرح زیر است: روزی چند تن مسافر دلیر برای پیدا کردن پشم قوچ به سمت سواحل دریای سیاه به راه افتادند و در مسیر حرکت خود با مدیا که زنی شاداب و جوان بود و توانایی شفای مردم با آب و آتش و سولفور را داشت همسفر شدند و به این ترتیب اسم این افسانه برگرفته از آن است. 

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.