برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

دودکش های جن یکی از جاذبه های رازآلود و ابهام آمیز استان زنجان می باشد. این جاذبه عجیب در استان ماهنشان قرار دارد که اهالی بومی به دلیل این که اثراتی از جن در این بنا دیده می شود و به این دلیل 

 

دودکش های جن یکی از جاذبه های رازآلود و ابهام آمیز استان زنجان می باشد. این جاذبه عجیب در استان ماهنشان قرار دارد که اهالی بومی به دلیل این که اثراتی از جن در این بنا دیده می شود و به این دلیل که در گذشته ساخت هر بنایی که برای انسان دشوار بود، آن را به جن نسبت می داند، به آن دودکش های جن می گویند.

دودکش جن در اصطلاح زمین شناسی هودو نام دارد. هودو به سنگی گفته می شود که به شکل قارچ بوده و در طی زمان و در اثر فرسایش به شکل دودکش در می آید و این پدیده ممکن است در هر کجای دنیا رخ دهد. دودکش های جن در 20 کیلومتری شهر ماهنشان واقع شده که گردشگران تور داخلی می توانند از آن بازدید کنند. در پای دودکش های جن قلعه محکمی قرار دارد که بیانگر قدمت این بنا می باشد و قلعه بهستان با تخت دیو نامیده می شود.
ساخت بنای قلعه بهستان به دوره ساسانیان باز می گردد ولی در قرن 5 مورد بهره برداری قرار گرفت. قلعه بهستان به 3 قسمت اتاق ها و راه پله ها و تونل ها تقسیم شده که راه پله ها در قسمت شرق و غرب بنا قرار دارد و به زیبایی ساخته شده اند و نمای زیبایی به قلعه بخشیده که نظر توریست ها و گردشگران را به خود جلب کرده است.
این قلعه دارای 64 اتاق و 2 راه پله می باشد که ظاهر آن شبیه به دودکش های به هم متصل شده می باشد و بازدید از آن لحظات خاطره انگیزی را برای گردشگران تور داخلی رقم می زند. برای ساخت اتاق های قلعه بهستان کوه های زیادی را کند و کاو نمودند. دلیل نامگذاری تخت دیو بر این قلعه این است که اهالی منطقه معتقدند جن ها در بالای این سنگ ها می خوابیدند.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.