برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

در اقصی نقاط جهان، مکان ها یا اشیایی وجود دارند که با ظاهر و ویژگی های منحصر به فرد خود تعجب بشر را برمی انگیزند. در این مقاله ما قصد داریم عجایب دنیا را برشماریم و پیرامون هر یک، اطلاعاتی در اختیار 

 

در اقصی نقاط جهان، مکان ها یا اشیایی وجود دارند که با ظاهر و ویژگی های منحصر به فرد خود تعجب بشر را برمی انگیزند. در این مقاله ما قصد داریم عجایب دنیا را برشماریم و پیرامون هر یک، اطلاعاتی در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهیم. اگر تاکنون فرصتی پیدا نکرده اید که از عجایب دنیا بازدید کنید، پیشنهاد می کنیم تا پیش از تخریب شدن و از بین رفتن آن ها، اقدام نمایید و کوله بار سفر ببندید.

 

  1. کوه روریما و آبشار فرشتگان؛ ونزوئلا

این دو جاذبه دیدنی در دل پارک ملی کانایما در جنوب شرقی کشور ونزوئلا واقع شده است. کوه روریما حدود 2 میلیارد سال پیش بر روی زمین ظاهر شد و امروزه با ساختار شگفت انگیزی که دارد، توجه جهانیان را به سوی خود جلب کرده است. این کوه هرمی شکل و مرتفع، قله ای مسطح دارد که همچون میزی بزرگ به نمایش درآمده است. آبشار فرشتگان که در زمره بلندترین آبشارهای دنیا قرار دارد، شیب بسیار تندی دارد و برای بالا رفتن از آن، باید این شیب را پشت سر بگذارید. وجود این آبشار پلکانی و توده ای از ابرهای سفید که همواره بر فراز کوه روریما قرار دارد، تصویری تماشایی را به وجود آورده است.

 

عجایب دنیا

 

2. سموک شمپی؛ گواتمالا

در کشور گواتمالا و در دل جنگل های طبیعی این کشور، پدیده بسیار جذابی به وجود آمده که حاصل از جریان آبی ملایم است. سموک شمپی نامی است که به این آبراه سنگ آهک طبیعی داده شده است. در این مسیر زیبا تعداد زیادی آبشار و حوضچه به وجود آمده که زیبایی های فضا را دوچندان نموده است.

 

 

3. اوردسا کنیون؛ اسپانیا

دره شگفت انگیز اوردسا کنیون که در پارک ملی اردسا ای مونته پردیدو قرار دارد، یکی از عجایب دنیا به شمار می رود. این دره ژرف محل زندگی جانورانی همچون عقاب طلایی می باشد.

 

عجایب دنیا

 

4. پاموکل؛ ترکیه

پاموکل در زبان ترکی به معنای قلعه پنبه ای می باشد و یکی از زیباترین جاذبه های ترکیه محسوب می شود. این جاذبه زیبا دارای تعدادی چشمه آب گرم بوده که در اثر سال ها فعالیتی که در این مکان داشته اند، سبب به وجود آمدن سنگ های تراورتن شده اند. این سنگ های چشم نواز، به رنگ سفید بوده و ظاهری همچون حریر دارند. در واقع لایه ای از کربنات کلسیم بر روی این پلکان ها تشکیل شده است.

 

عجایب دنیا

 

5. سالرد اویونی؛ بولیوی

سالرد نامی است که به یک بیابان نمکی هموار در بولیوی اطلاق می گردد. این بیابان در میانه آلتیپلانو واقع شده و از مناظر تجسمی این کشور به حساب می آید. این سطح هموار، نور خورشید را به گونه ای منعکس می کند که با آسمان آبی اثر تقارنی پدید می آورد. در سالرد اویونی چندین دریاچه وجود دارد که رنگ آن ها غیرطبیعی می باشد، دلیل این امر رسوبات معدنی موجود در بیابان است.

 

عجایب دنیا

 

6. دانکسیا لندفرم؛ چین

دانکسیا به پدیده ای تماشایی و مهیج گفته می شود که گردشگران زیادی را مجاب می کند تا همراه با تور چین راهی این کشور شوند. این جاذبه تماشایی که در پارک ملی زمین شناسی ژانگی دانکسیا قرار دارد، از رسوبات و سنگ های ماسه ای قرمز رنگ تشکیل شده که رفته رفته و در گذر زمان کوه ها و صخره های چشم نوازی را ایجاد کرده است. برای بازدید از این کوه های رنگارنگ، یک مسیر چوبی در نظر گرفته شده تا بازدیدکنندگان بتوانند از جهات مختلف به تماشای آن ها بپردازند.

 

عجایب دنیا

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.