برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد: یک سیستم راداری که توسط این سازمان طراحی شده و می‌تواند ماهواره‌ها را ردیابی کند، این ماه فعال می‌شود.

 

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، بنا بر اعلام نیروی هوایی آمریکا، این سیستم رادار می‌تواند وجود ماهواره‌ها در مدار تا ارتفاع ۲۲ هزار مایلی را تشخیص دهد و از این ماه آغاز به کار خواهد کرد.

 

این سیستم می‌تواند وجود اشیائی که به دور زمین گردش می‌کنند را شناسایی کند. محل استقرار این سیستم در آب‌سنگ "کواجالین" (آبسنگی در جمهوری جزایر مارشال) است و می‌تواند اشیائی را که حتی ۱۰ سانتی‌متر عرض دارند، شناسایی کند.

 

به این ترتیب دولت آمریکا قادر خواهد بود هزاران شیء مانند ماهواره‌ها را که در پایین و میانه مدار قرار دارند، شناسایی کند.

 

ساخت سیستم مذکور در سال ۲۰۱۳ میلادی به علت کمبود بودجه لغو شد و نسخه ابتدایی آن تنها قادر به ردیابی ماهواره‌ها در مدار پایین بود. ولی نسخه جدید این سیستم قابلیت‌ها و برتری‌های بیشتری دارد.

 

نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا معتقد است که این سیستم همچنین قادر است حرکات ماهواره‌های کشورهای دیگر همچون چین و روسیه را هم شناسایی کند.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.