برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

عنکبوت‌ها در حالت عادی خیلی‌ها را می‌ترسانند. حدود ۳۰% امریکایی‌ها از عنکبوت می‌ترسند. جای تعجب نیست که چرا. آن‌ها چشم‌های بزرگ و پا‌های زیاد و بلند دارند و در جا‌های تاریک با سرعت زیاد حرکت می‌کنند.

 

به گزارش برترین ها، عنکبوت‌ها در حالت عادی خیلی‌ها را می‌ترسانند. حدود ۳۰% امریکایی‌ها از عنکبوت می‌ترسند. جای تعجب نیست که چرا. آن‌ها چشم‌های بزرگ و پا‌های زیاد و بلند دارند و در جا‌های تاریک با سرعت زیاد حرکت می‌کنند. اما این ویژگی‌ها برای توصیف بیشتر عنکبوت‌ها کافی نیست.

بسیاری از عنکبوت‌ها عجیب‌و‌غریب هستند و تکامل نقش مهمی در این باره داشته است. آن‌ها برای بقا تکنیک‌های عجیب و منحصربه‌فردی ایجاد کرده اند، از جمله استتار و توانایی‌های شکار موثر. در این مطلب با عجیب‌ترین عنکبوت‌های دنیا آشنا می‌شوید.

عنکبوت ترکه‌ای (twig)

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب و غریب‌ترین عنکبوت‌های دنیا


این عنکبوت نابغه توانایی فوق العاده‌ای در استتار دارد و خودش را شبیه یک تکه چوب می‌کند. این عنکبوت بومی هند است و شاید حتی از نزدیک هم آن را نبینید. همچنین به جای تار معمولی یک تار به شکل «y» ایجاد می‌کند.


عنکبوت خاردار گردباف (Spiny Orb Weaver)

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب و غریب‌ترین عنکبوت‌های دنیا


این عنکبوت خاردار کوچک اگرچه ترسناک است، اما خطری برای انسان ندارد. با این حال ممکن است در جا‌های بدی تار بسازد. این عنکبوت ویژگی‌های متمایزی دارد و معمولا در هوستون یافت می‌شود.


عنکبوت طاووسی (Maratus Volans)

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب و غریب‌ترین عنکبوت‌های دنیا


این عنکبوت رنگارنگ بسیار کوچک است و به راحتی روی ناخن می‌نشیند. عنکبوت‌های طاووسی نر برای جذب عنکبوت ماده رقص خاصی انجام می‌دهند. هرچند ۲۰ گونه شناخته شده وجود دارد، اما تنها ۸ مورد به صورت رسمی شناسایی شده اند.


عنکبوت مورچه‌نما (myrmarachne plataleoides)

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب و غریب‌ترین عنکبوت‌های دنیا


این عنکبوت‌ آب زیر کاه، که به نام عنکبوت مورچه‌نمای قرمزباف هم شناخته می‌شوند، با شباهت زیادی که به مورچه دارند، طعمه را گول می‌زنند. حتی در قلمروی حیوانات هم به هیچکس نمی‌توانید اعتماد کنید.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.