برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

پژوهشگران "دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو" در مطالعه اخیرشان موفق به شناسایی حجم زیادی اکسیژن در جو یک ستاره باستانی شده‌اند.

 

پژوهشگران "دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو" در مطالعه اخیرشان موفق به شناسایی حجم زیادی اکسیژن در جو یک ستاره باستانی شده‌اند.

 

به گزارش ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، ستاره "J۰۸۱۵ + ۴۷۲۹" ستاره‌ای با فلزینگی فوق‌العاده کم در صورت فلکی سیاهگوش است. این ستاره ۷ هزار و ۵۰۰ سال نوری از خورشید و ۳ هزار و ۳۰۰ سال نوری از مرکز کهکشانی فاصله دارد.

 

در اخترشناسی و کیهان‌شناسی، فلزینگی(Metallicity) نشان‌دهنده نسبتی از جرم یک جسم نجومی است که از عنصرهایی به‌جز هیدروژن و هلیوم ساخته شده‌ است. 

 

اخترشناسان دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو و موسسه "de Astrofísica de Canarias" و دانشگاه کمبریج اخیراً ترکیب شیمیایی بسیار غیرمعمول را در جو ستاره مشاهده کرده‌اند. ستاره شناسان مقدار زیادی از اکسیژن موجود در جو این ستاره اولیه را کشف کرده‌اند.

 

پژوهشگران با استفاده از تلسکوپ‌های کِک(W. M. Keck Observatory) رصدخانه مونوکی در هاوایی موفق به کشف این موضوع شدند. علاوه بر این، این موضوع یک سرنخ مهم در مورد چگونگی تولید اکسیژن و سایر عناصر ضروری در اولین نسل از ستاره‌های جهان را ارائه می‌دهد.

 

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.