برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

پریکستولن یکی از دیدنی ترین طبیعت های کشور نروژ است که به عنوان یک از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری می باشد و ما در این مقاله قصد داریم حقایق جالبی را از این صخره زیبا در اختیارتان قرار دهیم.

 

صخره پریکستولن کجاست؟
پریکستولن ( Preikestolen) جاذبه گردشگری مشهوری در فورسند، ریفیلک کشور نروژ است. صخره پریکستولن که فتوژنیک‌ترین منطقه کشور به حساب می‌آید، گردشگران را به دلهره‌آورترین و شگفت‌انگیزترین تجربه سفری دعوت می‌کند.

 

پریکستولن,صخره پریکستولن,پریکستولن نروژ

صخره پریکستولن

 
ویژگی های صخره پریکستولن:
این صخره در واقع یک صخره ی بسیار شیبدار و مرتفع است به بلندای ۶۰۴ متر و سطحی هموار به ابعاد تقریبی ۲۵ در ۲۵ متر است  و نقطه مقابل فلات Kjerag است.

راهپیمایی پریکستولن در ابتدای مسیر به صورت پیاده روی است تا این که هر چه جلوتر می روید مسیر شیبدارتر می شود و اگر خیلی اهل چالش نباشید در جاهایی ممکن است اذیت شوید. در کل، کل مسیر مسافتی معادل ۳٫۸ کیلومتر دارد.

جدای از هیجانی که  بالا رفتن از این صخره ها دارد، بودن در بالای آن ها منظره ای را در برابر چشمانتان قرار می دهد که فرای تصور و خارج از ذهن است.


وقتی از بالا به صخره پریکستولن نگاه کنید به نظر می‌آید شکافی که صخره را از کوه جدا کرده به طور شگفت‌انگیزی صیقل داده شده و بیش‌تر شبیه به تکه‌ای کیک است که با چاقو بریده باشند.

 

پریکستولن,صخره پریکستولن,پریکستولن نروژ

تصاویری از صخره پریکستولن

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.