برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

ویتامین D برای بسیاری از کارکردها از جمله کمک به استخوانهای شما در جذب کلسیم تا تقویت خلق

 

ویتامین D برای داشتن استخوان های قوی ضروری است ، زیرا به بدن کمک می کند که کلسیم را از رژیم غذایی دریافت کند. به طور سنتی ، کمبود ویتامین D با نرمی استخوان همراه است ، بیماری ای که در آن بافت استخوان به درستی کانی نمی شود و منجر به استخوان های نرم و ناهنجاری های اسکلتی می شود. اما به طور کلی ، طبق تحقیقات  ویتامین D  اهمیت زیادی در محافظت در برابر بسیاری از مشکلات بهداشتی دارد.

 

فواید ویتامین d:

میوه های حاوی ویتامین d,سبزیجات حاوی ویتامین d

ضعف عضلانی ممکن است یکی از عوارض جانبی ویتامین D پایین باشد

 

1. ویتامین d به ساخت استخوان های قوی کمک می کند

بدن ما به ویتامین D نیاز دارد تا کلسیم را از غذایی که می خوریم به درستی استخراج کند ، اما کمبود ویتامین D به این معنی است که نمی توانیم کلسیم کافی را جذب کنیم. با گذشت زمان ، این می تواند به پوکی استخوان منجر شود (شرایطی که استخوان ها ضعیف شده و احتمال شکستگی بیشتری پیدا می کنند) .

 

2. ویتامین d می تواند در برابر بیماری لثه محافظت کند

محققان فنلاندی اخیراً دریافتند که میزان کم ویتامین D با پریودنتیت یا بیماری لثه مرتبط است. مطالعه آنها نشان داد افرادی که به بیماری مزمن لثه مبتلا هستند ، میزان ویتامین D نیز در خون آنها بسیار کم است.

 

3.ویتامین d به تقویت عضلات شما کمک می کند

ضعف عضلانی ممکن است یکی دیگر از عوارض جانبی ویتامین D پایین به خصوص در افراد مسن باشد. مطالعات بیشماری نشان داده اند که مصرف مکمل های این ویتامین به طور قابل توجهی عملکرد عضلات را بهبود می بخشد.

 

4- ویتامین d ممکن است به بهبود سلامت قلب کمک کند

یک مطالعه جدید و بزرگترین که تاکنون در این زمینه انجام شده است ،نتیجه گرفت که کمبود ویتامین D با بیماری های قلبی مرتبط است. 

بيش از 70 درصد از نزديك 1500 بيمار كه تحت تنگي شريك ها تحت بررسي قرار گرفته اند ، كمبود ويتامين D داشتند و 32 درصد بيشتر از بيماري هاي شريان كرونر در بيماران با كمترين ويتامين D وجود دارد.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.