برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

یخچال‌های طبیعی درواقع توده‌های بزرگ یخ هستند که عموماً در نواحی قطبی شمالی و جنوبی وجود دارند؛ اما یخچال‌هایی نیز در جاهایی غیر از نواحی قطبی

 

غول منجمد

یکی از بزرگ ترین یخچال های طبیعی غیر قطبی در جهان

حتی اگر به این منطقه سفر کنید باور کردن چنین حجمی از کوه یخ برایتان تعجب‌آور خواهد بود. قطعات بزرگی از یخ‌های تیز و برنده که در سمت افق امتداد دارند و همگی جزء بلندترین قله‌های کوهستانی هستند، نگاه شما را جلب خواهد کرد. این میدان یخچالی که جزء بزرگ‌ترین یخچال‌های غیر قطبی روی کره زمین است، در امتداد رشته‌کوه آند قرار دارد و طول آن حدود 350 کیلومتر است.

دروازه‌ای رو به گذشته

یکی از بزرگ ترین یخچال های طبیعی غیر قطبی در جهان

بازدید از یخچالی که حدود 18000 سال قدمت دارد و جزء LGS (آخرین بیشینه یخچالی یا آخرین دوره کره زمین در آخرین عصر یخبندان) است، می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز باشد. این یخچال در کناره غربی آمریکای جنوبی قرار گرفته است.

امروزه این میدان یخچالی به همراه همسایه کوچک خود که میدان یخچالی پاتاگونیای شمالی نام دارد، تنها بقایای عصر یخبندان در این قسمت از کره زمین هستند و اهمیت بسیار زیادی دارند. یخچال‌های طبیعی به‌عنوان ذخیره بزرگ آب شیرین محسوب می‌شوند که زیستگاه‌های کوهستانی پاتاگونیا را تغذیه می‌کنند و به پایداری تنوع گیاهی و حیات‌وحش منطقه کمک می‌کنند.

زبانه‌های یخ

یکی از بزرگ ترین یخچال های طبیعی غیر قطبی در جهان

این قسمت از یخبندان که توسط قله‌های پوشیده از برف احاطه‌ شده است در دره‌های کوه‌ها قابل‌ مشاهده است. گردشگرانی که به یخچال‌های طبیعی شیلی و آرژانتین می‌روند، در حقیقت زمان رسیدن به تپه‌های پاتاگونیا، زبانه‌هایی یخی را مشاهده می‌کنند.

زیبا و خطرناک

یکی از بزرگ ترین یخچال های طبیعی غیر قطبی در جهان

وزش باد شدید، بارش‌های شدید و خطر سقوط یخ، عبور از یخچال‌ها را بسیار پیچیده کرده است. اولین گذرگاه در سال 1998 باز شد و قبل از آن فقط از طریق مسافرت هوایی و یا برای کوهنوردان باتجربه قابل‌دسترس بود. مسیر پیاده‌روی‌ای 4 روزه که حدود 64 کیلومتر طول دارد در انتظار گردشگران با دل و جراتی است که به این منطقه مسافرت می‌کنند.

سمبل پاتاگونیا

یکی از بزرگ ترین یخچال های طبیعی غیر قطبی در جهان

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.