برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

معبدی بودایی که بر بلندای یکی از قله های کوه فانجینگ به نام «قله طلایی» در چین ساخته شده است. معبدی که بسیاری از گردشگران آن را با واژه «شگفت انگیز» توصیف 

 

معبدی بودایی که بر بلندای یکی از قله های کوه فانجینگ به نام «قله طلایی» در چین ساخته شده است. معبدی که بسیاری از گردشگران آن را با واژه «شگفت انگیز» توصیف می کنند. البته شگفت انگیز بودن معابد در چین پدیده عجیبی نیست، چینی ها در ساخت معابد عجیب شهرت جهانی دارند. پیشوایان دین بودایی اعتقاد داشتند که محل عبادت پیروان دین باید در مکان های مرتفع و به دور از همهمه روزمره زندگی ساخته شود تا تمرکز عبادت کنندگان بیشتر باشد و کسی که قصد عبادت دارد، گذر از راه های صعب العبور را به جان بخرد. به همین دلیل است که امروز معابد بوداییان در سراسر جهان در میان کوه ها و مناطق بکر طبیعی باقی مانده اند و برای رسیدن به آن ها باید پلکان بسیار و یا مسیری صعب العبور را طی کرد.

در فانجینگ و در کنار طبیعتی بسیار بکر و زیبا چند معبد بودایی هم قرار دارد که یکی از آن ها بر بلندای کوهی که شیب بسیار زیادی دارد، خودنمایی می کند، معبدی که هزینه رسیدن به آن بالا رفتن از حدود 8 هزار پله است. البته در این منطقه تله کابین های فعال هم وجود دارند که گردشگران را تا معابدی که در بالاترین نقطه کوه قرار گرفته می رسانند. در این نقطه علاوه بر معماری دو معبد در باشکوه ترین نقطه دنیا، گردشگران می توانند تجربه صرف غذا و نوشیدنی را هم داشته باشند. در بالاترین قسمت کوه دو معبد بودا و مایتریا قرار گرفته که به وسیله یک پل باریک باریک به هم وصل شده اند.

فانجینگ سال گذشته در آخرین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو در فهرست آثار جهانی به ثبت رسیده است. این کوه که برای بوداییان چین از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به عنوان مکانی مقدس از آن یاد می شود، از امکانات نسبتا مناسبی برای گردشگران برخوردار است. علاوه بر تله کابین و اتوبوس هایی که تا بخشی از مسیر مسافران را جا به جا می کنند، کارگرانی هم هستند که با چهارپایه های چوبی آماده خدمت رسانی به مسافران خسته هستند.

اگر در سفر به چین تصمیم گرفتید که تماشای این معبد شگفت انگیز را در برنامه سفرتان بگنجانید، بد نیست بدانید که برای رسیدن به این معبد اگر قصد بالا رفتن از پله ها را دارید، باید 4 تا 5 ساعت از زمان سفرتان را به بالا رفتن و حدود 3 ساعت زمان برای بازگشت در نظر بگیرید، البته این مسیر را می توانید ظرف یک ساعت با تله کابین هم طی کنید، اما بسیاری از گردشگران ماجراجو ترجیح می دهند تا تماشای چشم انداز بی نظیر معبد را بعد از طی کردن چالشی چند ساعته و بالا آمدن از پله های معبد تجربه کنند.

معبدی شگفت انگیز در میان ابرهامعبدی شگفت انگیز در میان ابرها 2معبدی شگفت انگیز در میان ابرها 3

معبدی شگفت انگیز در میان ابرها 4

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.