برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

میوه ها و سبزیجات منبع غنی از فیبر، پتاسیم، منیزیم، آنتی اکسیدان ها و ترکیبات فنول هستند که موجب کاهش فشار خون و کلسترول می شوند. مصرف این مواد موجب

 

میوه ها و سبزیجات منبع غنی از فیبر، پتاسیم، منیزیم، آنتی اکسیدان ها و ترکیبات فنول هستند که موجب کاهش فشار خون و کلسترول می شوند. مصرف این مواد موجب بهبود سلامت و تنوع باکتری های مفید در سیستم گوارش می شود. احتمال چاقی و اضافه وزن افرادی که این مواد را در رژیم غذایی خود مصرف می کنند، کمتر از سایرین است و ریسک ابتلای آن ها به بیماری های قلبی و عروقی پایین تر است.

براساس این تحقیقات از هر 7 مورد مرگ ناشی از بیماری های قلبی - عروقی، یک مورد با عدم مصرف میوه و از هر 12 مورد مرگ یک مورد با عدم مصرف سبزیجات به میزان کافی ارتباط دارد.

به گزارش پایگاه خبری مدیکال ساینس (Medical science) و به گفته محققان در سال 2010 میلادی، کمبود مصرف میوه موجب مرگ 1.8 میلیون نفر در اثر بیماری های قلبی شد، در حالیکه کمبود مصرف سبزیجات در همان سال یک میلیون نفر از مبتلایان به بیماری های قلبی و عروقی را به کام مرگ فرستاد. در مجموع پیامدهای نامطلوب عدم مصرف میوه ها تقریباً دو برابر پیامدهای عدم مصرف سبزیجات است.

قرار است نتیجه این تحقیقات در نشست سالانه انجمن آمریکایی مواد مغذی که در بالتیمور آمریکا برگزار خواهد شد، ارائه شود.

 

عوارض کمبود مصرف میوه

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.