برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

پِترا به طور حتم شکوهمند ترین اثر باستانی در اردن است و به عنوان یکی از محبوب‌ ترین

آثار باستانی عظیم الجثه در دنیا همواره توسط گردشگران تورمسافرتی در قالب توریک روزه مورد بازدید قرار می‌گیرد. این اثر باستانی عجیب و غول‌آسا لابه لای دره ای عظیم بنا شدهدرجه

 

 
Petra
پِترا به طور حتم شکوهمند ترین اثر باستانی در اردن است و به عنوان یکی از محبوب‌ ترین آثار باستانی عظیم الجثه در دنیا همواره توسط گردشگران تورمسافرتی در قالب توریک روزه مورد بازدید قرار می‌گیرد. این اثر باستانی عجیب و غول‌آسا لابه لای دره ای عظیم بنا شده و به خوبی نشانگر مهارت معماران آن زمان است. پترا در حال حاضر یکی از پربازدید ترین نقاط گردشگری است و هرروزه توسط سیل عظیمی از گردشگران تورمسافرتی مورد بازدید قرار می‌گیرد.
 
 
Ellora Caves
غار الورا که در 30 کیلومتری شهر ارنگ آباد واقع شده، به طور حتم یکی از نشانه‌های شگفتی معماری قدیم به حساب می‌آید. این بنای فوق‌العاده که در دل کوه‌های صخره‌ای این ناحیه، کنده کاری شده است، مملوء از مجسمه های با شکوه و عظیم الجثه و بناهای فوق تصور می باشد. گفته می‌شود که سلسله بناهای الورا در قرن های 5 تا 10 میلادی در این محل ساخته و پرداخته شده‌اند. از معروف ‌ترین بخش‌های این مجموعه‌ی باستانی می‌توان به معابد آن اشاره کرد. الورا در حال حاضر یکی از معروف‌ترین سایت‌های گردشگری هند است و روزانه مورد بازدید انواع تورمسافرتی قرار می‌گیرد. از آنجا که بازدید از گوشه و کنار این مجموعه‌ی تاریخی کمی طولانی است، گردشگران در قالب توریک روزه به الورا سفر می‌کنند.
 
 
Ajanta Caves
مجموعه‌ی تاریخی باستانی آجانتا که در فاصله‌ی نزدیکی از مجموعه‌ی الورا در استان ماهاراشترای هند بنا شده، یکی از زیباترین ساخته‌های دست بشر است. این مجموعه در قرن 2 میلادی در این محل احداث شد. این بنا شامل محوطه‌هایی متنوع است و بیش از 1300 سال در دل غارها و جنگل های انبوه ناحیه مخفی بوده، اما عاقبت در سال 1819 توسط یک مامور بریتانیایی کشف شد و به عنوان یکی از خارق العاده ترین آثار باستانی هند مورد استقبال گردشگران تورمسافرتی قرار می‌گیرد. در حال حاضر توریک روزه ی اجانتا به عنوان پرفروش ترین تورمسافرتی در آژانس‌های مسافرتی به فروش می رسد.
 
 
Yungang Grottoes
این بنای عظیم بودا که در دل صخره‌های چین بنا شده، جزو یکی از عظیم‌ترین دست ساخته‌ها و حجاری‌های بشری می باشد. این مجسمه بین سال های 460  تا 525 در این محوطه ساخته شده است. این بنا می‌تواند یکی از زیباترین نمونه‌های پیکره‌ تراشی در چین محسوب شود که در قرن‌های پنجم و ششم میلادی در این کشور ساخته و پرداخته شده است. این سایت که شامل بیش از 51000 مجسمه‌ی بودای کوچک و بزرگ است، در دل مجموعه غارها و دالان‌های 252 گانه ای ساخته شده و امروزه به عنوان یکی از معروف‌ترین مجسمه‌های جهان مورد بازدید انواع تورمسافرتی و توریک روزه قرار می‌گیرد.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.