برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

بیشتر ما هر روز در حال سفر کردن هستیم؛ با هواپیما، قایق، قطار یا خودرو؛ اما فرقی نمی کند وسیله حمل و نقل ما چه باشد؛ همیشه یک نکته دائمی وجود دارد و آن این است که 

 

بیشتر ما هر روز در حال سفر کردن هستیم؛ با هواپیما، قایق، قطار یا خودرو؛ اما فرقی نمی کند وسیله حمل و نقل ما چه باشد؛ همیشه یک نکته دائمی وجود دارد و آن این است که ما از این وسایل و از این روش های جابجایی برای رفتن از یک نقطه به نقطه دیگر استفاده می کنیم. سیاره زمین از حدود 200 کشور مستقل تشکیل شده که هر کدام از آن ها دارای فرهنگ و تاریخ منحصر به فرد هستند؛ اما هر چقدر هم یک کشور منحصر به فرد باشد، در برخی چیزهای خاص با کشورهای دیگر شباهت دارد. یک نمونه ایده آل از این نکته، این حقیقت است که هر کشوری دارای جاده های مخصوص به خود است که هر روزه توسط مردم عادی برای رفتن از یک نقطه به نقطه دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. جاده ها از 6000 سال پیش در دسترس انسان ها بوده اند و نحوه سفر ما روی زمین را متحول کرده اند. بیشتر جاده هایی که می بینیم از آسفالت ساخته شده اند؛ اما در کشورهای کمتر توسعه یافته یا نواحی دورافتاده جاده هایی هم وجود دارند که از سنگ ساخته شده باشند. اما بهرحال، برخی از این جاده ها از سایرین بهتر هستند؛ بویژه وقتی سخن از امنیت به میان می آید؛ برای مثال برخی از جاده های عجیب و غریب دنیا بسیار بد طراحی شده اند یا در مناطقی واقع شده اند که خودرو نباید به آن ها وارد شود. در نوشتار عجیب ترین جاده های دنیا، سعی داریم خطرناک ترین جاده های جهان را به شما معرفی کنیم.

جاده های عجیب و غریب دنیا

جاده استلویو پس Stelvio Pass Road

بهتر است با کشور ایتالیا آغاز کنیم؛ کشوری که بخاطر خلق یک شبکه جاده ای در چندین قرن پیش و در زمان امپراطوری روم شناخته می شود؛ اما این بدان معنی نیست که تمامی جاده های ایتالیا بی نقص هستند. در شمال ایتالیا و در امتداد مرز کشور سوئیس، جاده استلویو پس Stelvio Pass Road واقع شده است؛ جاده ای فوق العاده که افتخار این را دارد که به عنوان مرتفع ترین جاده کوهستانی آسفالت شده در بخش شرقی کوه های آلپ شناخته می شود. این جاده در بین جاده های عجیب و غریب دنیا بیش از دو و نیم کیلومتر طول دارد و همینطور که در تصویر زیر می بینید، جاده ای بسیار هیجان انگیز است. این جاده پر پیچ و خم به بسیاری از رانندگانی که آن را می پیمایند، اضطراب وارد می کند؛ بخصوص وقتی که آن ها متوجه می شوند تمامی این پیچ های تند بر لبه یک کوه واقعی قرار گرفته اند.

جاده های عجیب و غریب دنیا | جاده استلویو پس Stelvio Pass Road

جاده آریکا Arica به ایگیگه Iquique

بیشتر جاده هایی که در این فهرست آورده شده اند به دلایل آشکار ایمنی ذکر شده اند؛ اما جاده هایی هم مانند جاده آریکا Arica به ایگیگه Iquique در کشور شیلیهستند که تنها به لطف اشتباهات انسانی در فهرست عجیب ترین جاده های دنیا قرار گرفته اند. این جاده در حدود 3400 کیلومتر طول دارد و همین آن را به طولانی ترین جاده در کشور شیلی بدل کرده است؛ اگر روزی در آینده در این جاده سفر کنید، از مناطق مسطح و بیابانی بسیار زیادی عبور خواهید کرد؛ اما چندین شیب بسیار تند و دره نیز در طول آن وجود دارند که خیلی مشکل زا نیستند. مشکل واقعی این جاده در بین عجیب ترین جاده های دنیا این است که به نظر ایمن می آید؛ و به همین دلیل بسیاری از رانندگان با بی توجهی یا سرعت بسیار بالا در آن رانندگی می کنند و تصادف های بسیار زیادی در آن اتفاق می افتد.

جاده های عجیب و غریب دنیا | جاده آریکا Arica به ایگیگه Iquique

اتوبان جیمز دالتون James Dalton Highway

آلاسکا محل زندگی کمتر از یک میلیون نفر است و به همین دلیل یکی از کم جمعیت ترین ایالت های ایالات متحده آمریکا به شمار می رود؛ این ایالت بخاطر دمای هوای بسیار سرد خود شهرت دارد و برخی از سردترین جاده های روی سیاره زمین در آن واقع شده اند. یکی از این جاده ها در بین خطرناک ترین جاده های جهاناتوبان جیمز دالتون James Dalton Highway است که 666 کیلومتر طول دارد و یکی از دورافتاده ترین جاده های جهان نیز به شمار می رود. این بدان معنی است که اگر برای خودروی شما مشکلی پیش بیاید، شما در میان ناکجا آباد اسیر خواهید شد. این اتوبان دارای مناظر بسیار زیبایی می باشد اما مملو از چاله و دست انداز است و رانندگان می بایست علاوه بر دست و پنجه نرم کردن با برف و یخ، با باد های قدرتمندی که سنگ های کوچک را از زمین بلند می کنند و به شیشه ماشین می کوبند، کنار بیایند.

جاده های عجیب و غریب دنیا | اتوبان جیمز دالتون James Dalton Highway

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.