برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

یک روستای اوایل قرن بیستمی رها شده ژاپنی در جنگل‌های بریتیش کلمبیا در کانادا توسط باب ماکل و تیم باستان‌شناسش پیدا شده است. در این کار

 

یک روستای اوایل قرن بیستمی رها شده ژاپنی در جنگل‌های بریتیش کلمبیا در کانادا توسط باب ماکل و تیم باستان‌شناسش پیدا شده است. در این کار همیشه ردی از تردید یافت می‌شود. حتی اگر در حال حفاری منطقه‌ای باشید و اطمینان داشته باشید که چیزی خواهید یافت، ماهیت اصلی آن همچنان نامشخص است. گاهی اوقات دانشمندان چیزی کمتر از آنچه انتظار دارند را می‌یابند و گاهی بیش از چیزی که آرزو می‌کرده‌اند و گاهی با چیزی کاملاً غیرمنتظره مواجه می شوند. این دقیقا همان اتفاقی است که برای باب ماکل، پروفسور باستان‌شناس در دانشگاه کاپیلانو رخ‌ داده است.

روستای ژاپنی رهاشده ای در جنگل‌های کانادا پیدا شد

ماکل و تیمش برای مدتی به دنبال حفاری مجموعه‌ای از کمپ‌های کانادایی - اروپایی مربوط به 1920-30 در جنگل‌های بریتیش کلمبیا بودند. او اشیایی را یافته بود که در هر کمپ قدیمی یافت می‌شد اما در جنگ‌های نسل دومی که در اطراف دره رودخانه سیمور قرار داشتند او یک‌چیز کاملاً متفاوت را زیر رسوبات و سرخس‌ها پیدا کرد.

او شواهدی از سکونت ژاپنی‌ها را در این منطقه یافت که در آنجا زندگی می‌کردند اما به‌یک‌باره ناپدید شدند.

روستای ژاپنی رهاشده ای در جنگل‌های کانادا پیدا شد

بشقاب‌ها و کاسه‌های یافت شده در محل حفاری

ماکل تا زمان یافتن این محل جدید در سال 2004 بر روی کمپ‌های موجود در جنگل‌های قدیمی کار می‌کرد. ماکل می‌توانست علت وجود این مصنوعات چینی در سطح زمین را حدس بزند اما وقتی همراه با تیمش مشغول به حفاری محل شد، اشیایی مانند بطری‌های نوشیدنی و کاسه‌های برنج را یافت.

از آن تاریخ به بعد ماکل و تیمش هر بهار به مدت 14 سال برای کسب اطلاعات بیشتر، 6 هفته در محل به حفاری می‌پردازند. آنها به زودی دریافتند که این محل تنها یک اردوگاه نبوده است بلکه در واقع یک مکان مسکونی متعلق به ژاپنی‌هایی بوده که برای دور شدن از نژادپرستی و مشکلات مالی در مناطق پرجمعیت به این قسمت آمده بودند.

باستان شناسان سه محله ژاپنی که قدمت آن‌ها به نیمه اول قرن بیستم بازمی‌گردد را یافته‌اند که شامل 14 خانه کوچک، یک معبد و باغ و ظروف چینی و وسایل شخصی هستند که در نزدیکی کوه‌های شمالی بریتیش کلمبیا قرار دارند.

درختان محلی که روستا در آن واقع‌ شده است در دهه 1900 توسط شرکت هاستینگ بریده شد اما در سال 1918 ناحیه حق قطع درختان منطقه مجاور را به یک تاجر ژاپنی به نام ایکیچی کاگتسو واگذار کرد . 6 سال بعد وقتی آخرین درختان منطقه قطع شدند کاگتسو به امید گسترش تجارتش به ونکوور نقل‌ مکان کرد.

این منطقه که به‌ اندازه یک زمین فوتبال بود، شامل 12 اتاقک می شد که برای 40 الی 50 نفر کافی بود. طبق تحقیقات، سبک زندگی مردم در این ناحیه کاملا به روش ژاپنی بوده است، گرچه آن‌ها در کانادا قرار داشتند.

روستای ژاپنی رهاشده ای در جنگل‌های کانادا پیدا شد

تازه‌واردان ژاپنی - کانادایی در حال قطع درختان در ناحیه تاشم، بریتیش کلمبیا، 1943. انجمن فیلم‌برداری ملی کانادا

در میان اکتشافاتی که توسط این باستان شناس کانادایی انجام‌ شده است، یک معبد قدیمی نیز دیده می‌شود.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.