برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

مدیر نظارت بر مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی جهرم بیان داشت: روغن شحم گاو در درازمدت باعث تصلب شرائین و سفت شدن عروق و در نهایت انواع سکته می‌شود از این رو 

 

به گزارش بهداشت نیوز به نقل از ایرنا روغن شَحم گاو به روغن چربی اطراف قلوه‌گاه گاو اطلاق می‌گردد که روغن بسیار لطیفی است و زود آب می‌شود. در اطراف قسمت­‌های مختلف بدن گاو چربی­‌های خاصی شکل می­‌گیرد که به آن‌­ها «پیه» یا «پی» گفته می­‌شود. در طب سنتی ایران و در طب اسلامی به خوردن روغن­‌هایی که منشأ حیوانی دارند مثل روغن پیه تأکید و سفارش شده و در میان پیه­‌ها، پیه­‌ی قلوه­‌گاه چون از لطافت بیشتری برخوردار است همواره مطلوب­‌ و پر مشتری بوده است.

با توجه به انبوه مراجعات به واحدهای روغن‌کشی مثل روغن کنجد، روغن زیتون و... و البته روغن‌های بدون پروانه بهداشتی، این سوال پیش می آید که کدام یک از آنان  برای سلامتی فرد مفید است و می‌توان بدون هیچ نگرانی از آنان استفاده کرد؟

مدیر نظارت بر مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی جهرم روز پنج‌شنبه در 'گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: روغن شحم گاو در اصل روغن حاصل از چربی قلوه گاه گاو است. با توجه به حجم زیاد این محصول در بازار باید این سوال را باید  پرسید که چه تعداد گاو در روز باید ذبح گردد تا این مقدار چربی از آن حاصل شده و بعد تبدیل به روغن شحم گاو شود؟ متاسفانه ما شاهد فروش این روغن در عطاری‌ها و برخی از مغازه ها در سطح شهر هستیم که باید کمی به این موضوع اندیشید و در خرید آن شک کرد.

ماندانا زارع  افزود: روغن شحم گاو که از دسته روغن‌های اشباع است نیز از اسیدهای چربی تشکیل شده که متاسفانه در عروق رسوب می‌کند و در دراز مدت باعث تصلب شرائین و سفت شدن عروق و در نهایت انواع سکته و  مرگ می‌شود.

تهیه روغن فله‌ای

به گفته مدیر نظارت بر مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی جهرم طی بررسی‌های انجام شده غالب مراکز فروش روغن، روغن خود را از سایر شهرها به صورت فله‌ای تهیه می‌کنند و اینکه آیا واقعا این روغن در شهرهای دیگر به روش سرد فرآوری می‌شود یا خیر یا اختلاط روغن پرس سرد با روغن مایع معمولی کارخانه باشد جای سؤال دارد.

زارع  تأکید کرد: مردم باید نسبت به تبلیغات آگاهانه‌تر عمل کنند و با توجه به سوءاستفاده افراد سودجو از رسانه‌های جمعی برای تغییر اذهان عمومی به این نکته توجه کنند که روغن پرس سرد از نظر استفاده شبیه روغن تصفیه‌شده معمولی است، البته اگر از ماده اولیه با کیفیت استفاده شود و موازین بهداشتی در آن رعایت شود و تنها برای پخت پز استفاده می شود نه سرخ‌کردنی.

این کارشناس علوم غذایی تصریح کرد: ادعاهایی نظیر کاهش‌دهنده فشار خون و پاک‌کننده عروق و سایر موارد ادعایی در مورد برخی از روغن ها از جمله روغن شحم گاو کذب و بی‌اساس است.

مدیر نظارت بر مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به روغن‌های تصفیه‌شده تولید کارخانجات گفت: این روغن‌ها به دلیل روش فرآوری فاقد مواد مضر نظیر رادیکال‌های آزاد یا رنگ یا مواد بودار است که می‌تواند در مراحل حرارت در زمان پخت و پز تبدیل به مواد مضر به سلامت شود

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.