برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

 

تا به حال به این فکر کرده اید که در سفرتان در یک کارخانه اقامت داشته باشید؟ اقامت در کارخانه ای که تا چند سال پیش کاشی و سرامیک تولید می کرد، تجربه ای است که می توانید در شهر سویل در اسپانیا داشته باشید. مدتی است که بخشی از این کارخانه تبدیل به هتل و بخشی از آن که پیش از این محل نمایش کاشی های تولیدی کارخانه بود، تبدیل به رستورانی زیبا شده است.

در این هتل آن چیزی که بیشتر از هر چیز به چشم می آید، کاشی هایی است که در نقاط مختلف بنا به کار رفته اند. بعضی شکل و شمایل مرتبی دارند و برخی به شکلی نامنظم کنار هم چیده شده اند. کارخانه Montalván در محله تریانا با فضایی حدود 1937 متر سال ها یکی از سه مجموعه بزرگ بود که به تولید کاشی و سرامیک در منطقه اندلس مشغول بود، اما چند سالی است که خط تولید این کارخانه متوقف شده و مالکان این کارخانه تصمیم گرفته اند تا کاربری جدیدی برای آن تعریف کنند. به همین دلیل مدتی است که این کارخانه با کاربری هتل و رستوران بین گردشگران شناخته می شود. طراحان این مجموعه با توجه به تاریخی که این بنا دارد و کاربری پیشین آن، سعی کرده اند در تزئینات بخش های مختلف از کاشی های تولیدی همین کارخانه که بعضی در انبار موجود بودند، استفاده کنند. تنوع رنگ ها و طرح ها در بخش های مختلف رستوران و هتل سوژه گردشگرانی است که برای گذران بخشی از سفرشان در اندلس به این محل می آیند.

تغییر کاربری بناهای قدیمی در تمام دنیا اتفاقی معمول است. حتی کارخانه ها و بناهای صنعتی بسیاری در دنیا تبدیل به اقامتگاه و یا مجتمع های مسکونی می شوند و این با نگاهی ویژه به پیشینه این بناها صورت می گیرد، به این معنا که هویت تاریخی این مجموعه های صنعتی هم در تغییرات مدرنی که در آن ها اتفاق می افتد، مدنظر طراحان قرار می گیرد.

در کنار رنگ های چشم نواز کاشی های این مجموعه، رنگ و طعم غذاهایی که در این رستوران سرو می شوند هم دل گردشگران را می برد، پس بهتر است که خیلی غرق زیبایی بنا و کاشی ها نشوید و یک غذای هیجان انگیز هم سفارش دهید و یا قهوه ای خوش عطر را در ایوان این رستوران که چشم اندازش کوچه ای باریک در محله قدیمی اندلس است، تجربه کنید.

کارخانه Montalvánکارخانه Montalván 2کارخانه Montalván 3کارخانه Montalván 4

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.