برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

 

جهانگردی و سپری کردن عمر و زمان خویش در دامان پر مهر طبیعت، می تواند ما را کمی از زندگی ماشینی دور کند. این شیوه زندگی، برای بهبود عملکرد بدن هم توصیه شده و کارساز است. 

 

غار لچوگوئیا

سفری برای یافتن زیبایی طبیعی در آمریکا

قبل از اینکه به سراغ دیدنی های غار لچوگوئیا برویم، نخست کمی از این کشور دیدنی که این پدیده طبیعی در آن قرار دارد، برایتان سخن می گوییم تا با شرایط این منطقه از جهان، بیشتر آشنا شوید. ایالات متحده آمریکا که معمولا با نام آمریکا شناخته می شود، یک کشور متشکل از 50 ایالت، یک ایالت فدرال، پنج قلمرو اصلی خودگردان و دارایی های مختلف است. این منطقه از جهان با وسعت تقریبی 3/8 میلیون کیلومتر مربع، سومین کشور جهان و تقریبا به اندازه کل قاره اروپا هست و با جمعیت بیش از 325 میلیون نفر، سومین کشور پرجمعیت جهان به حساب می آید و سرزمین های آن در محدوده اقیانوس آرام و دریای کارائیب پراکنده شده و جغرافیای بسیار متنوعی دارند. انگلیسی زبان رسمی و ملی بوده و در سال 2010 میلادی، حدود 230 میلیون و یا 80 درصد از جمعیت پنج سال به بالا، تنها به این زبان صحبت می کردند.

نیومکزیکونیومکزیکو 2نیومکزیکو 3

غار زیبای لچوگوئیا، زیبایی طبیعی در نیومکزیکو

بعد از آشنایی مختصر با نیومکزیکو، حال زمان آن فرا رسیده که به غار پیمایی بپردازیم و با زیبایی های مرموز غار لچوگوئیا هر چه بیشتر آشنا شویم. دیدنی های غار لچوگوئیا با وسعت 222.6 کیلومتر، هشتمین غار شناخته شده در جهان به حساب می آید و با 489 متر ارتفاع، دومین غار عمیق در ایالات متحده است. غار لچوگوئیا به خاطر شکل گیری نادر و شرایط بی نظیر خود، مشهور شد. دسترسی به غار محدود به محققان علمی تایید شده، تیم های تحقیقاتی و اکتشافی و سفرهای مربوط به مدیریت خدمات پارک ملی است. این مکان تا سال 1986 به عنوان یک مکان تاریخی کوچک و نامنظم، شناخته شده بود و دارای قطعات شکسته و بی نظیری بود که ساخت آن ها بعد از فعالیت های معدن متوقف شد.

غار لچوگوئیا 4غار لچوگوئیا 5

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.